Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ósemka Siedlce zbroi się przed sezonem

II liga: Ósemka Siedlce zbroi się przed sezonem

fot. archiwum

Miniony rok rozwiał wiele obaw siedleckiego beniaminka. Jednocześnie odkrył słabe punkty. Dlatego władze klubu zadecydowały, że w nowym sezonie będą częstsze treningi wymagające od zawodników większego zaangażowania.

Siatkarze brani pod uwagę przy tworzeniu składu będą mieszkać w Siedlcach lub na tyle blisko, by być w stanie regularnie uczestniczyć we wszystkich treningach. A wszystko po to, by wspiąć się jak najwyżej po II-ligowej drabinie.

 

W dalszym ciągu w Ósemce Siedlce trwają ruchy transferowe. Wiadomo już, że na rozegraniu Michała Drabkowskiego zastąpi Marcin Jackowicz . W ostatnich dniach okazało się, że atakujący Piotr Rząca z powodów osobistych oficjalnie zrezygnował z dalszej gry w Siedlcach. Na łamach Strefy Siatkówki zawodnik przekazał podziękowania: W imieniu swoim i mojej rodziny chciałbym podziękować wszystkim za ten sezon spędzony w Siedlcach. Szczególne podziękowanie kieruje do Darka Prekurata i Mariana Burzca za trud, jaki wnieśli bym mógł cieszyć się razem z Wami grą w Ósemce. Dziękuje wszystkim kibicom za chwile radości, wspaniałą atmosferę jaką stworzyli na naszych meczach i, że w tych trudnych momentach dalej byli z zespołem. Na ręce nowego trenera składam życzenia powodzenia, szczęścia sportowego oraz więcej wzlotów niż upadków, a w konsekwencji doprowadzenie Ósemki do tak upragnionej I ligi. 

Obecnie na pozycji środkowego zobaczymy Piotra Pierzchalskiego oraz Piotra Świerżewskiego , natomiast plany Przemysława Płockiego nie są jeszcze sprecyzowane. Pozycję libero bez zmian zajmować będzie Grzegorz Kołodziej . Chęć dalszej gry w Ósemce zadeklarował Sebastian Szataniak oraz Kamil Burzec , słynący m.in. ze swoich znakomitych zagrywek. Na pozycję przyjmującego do Kamila i Sebastiana dołączą Oskar Dziewit i Mateusz Auguścik .

 

Oskar ma 21 lat a swoją grą wspierał zespoły takie jak ESK Skra Bełchatów , BBTS Bielsko-Biała (I liga), SV Bayer Wuppertal (I liga niemiecka), oraz VKS Joker Piła (II liga). Ten nie za wysoki zawodnik (187cm) zdołał w 2006 roku wraz ze Skrą wywalczyć tytuł Mistrza Polski Juniorów.

 

Mateusz Auguścik w sierpniu skończy 19 lat a już na swoim koncie ma Mistrzostwo Polski Kadetów (2006), Vice Mistrzostwo Polski Juniorów oraz nagrodę MVP mistrzostw z 2008. Jako kadet został zauważony przez trenerów Delic-Polu Częstochowa , gdzie został kapitanem drużyny juniorów oraz regularnie występującym zawodnikiem w II lidze seniorów.

 

Obaj zawodnicy ze względu na swój wysoki potencjał i talent niosą nadzieje związane z sukcesem Ósemki w nadchodzącym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved