Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Kompletowanie zespołu AZS Politechnika dobiega końca

II liga: Kompletowanie zespołu AZS Politechnika dobiega końca

fot. archiwum

Przez dwa miesiące trener Jerzy Piwowar testował zawodników, którzy mogliby zasilić krakowskich "inżynierów". Podpisano już większość nowych kontraktów. Drużyna chce walczyć o najwyższe cele w II lidze.

Z ubiegłorocznego składu klub przedłużył umowy na najbliższy sezon ze środkowymi: Marcinem Laskowskim i Tomaszem Płazą , atakującymi: Michałem Dzierwą , Mateuszem Śrutowskim , rozgrywającymi: Krystianem Bławatem . Ustalono również nowe warunki umowy z libero Mateuszem Mrozowskim . Klub negocjuje kontrakty z Pawłem Borkowskim i Mateuszem Paluchem .

 

Nową twarzą w zespole „krakowskich inżynierów”, obok Radosława Szymczaka (26 lat, 186 cm) występującego w minionym sezonie na parkietach PLS w zespole J.W. Construction Osram AZS Politechnika Warszawska , jest Kamil Gutkowski (22 lata, 194 cm), który miniony sezon spędził w zespole RCS Radom . Wiele spekulowano o jego występach w Plus Lidze w zespole radomskiego Jadaru , potem głośno mówiło się o jego przejściu do pierwszoligowego beniaminka MKS MOS Będzin , czy też świdnickiej Avii . W końcu w minionym tygodniu podpisał kontrakt z krakowskim klubem, a działacze ustalili warunki jego rocznego wypożyczenia. 

Umowę na najbliższy sezon z akademikami podpisał również środkowy Rafał Poprawa (25 lat, 198 cm – mający za sobą drugoligowe występy w Okocimskim , a ostatnio w MKCIS Jaworzno ).

 

W maju i czerwcu krakowski klub przeprowadził testy, a trener Jerzy Piwowar nie ukrywa, że z grona testowanych liczy na wielu młodych zawodników, wybierających studia w Krakowie, którzy nie tylko byliby uzupełnieniem składu, ale mieli istotny wpływ na obraz gry krakowskich "inżynierów" i walkę o najwyższe cele na II ligowych parkietach. Dlatego w zespole Politechniki Krakowskiej zobaczymy prawdopodobnie m.in. trzech 19-latków: dwóch aktualnych wicemistrzów MP Juniorów, zawodników Delic-Polu Częstochowa – atakującego Piotra Rożniatowskiego (199 cm), Marcina Typla (193 cm, przyjmujący) oraz Marcina Kapuśniaka (196 cm, rozgrywającego, który występował ostatnio w MMKS Kędzierzyn Koźle ). W przypadku zarówno Rożniatowskiego, jak i Typla pozostają do ustalenia z częstochowskim klubem warunki ich przejścia do Krakowa, w którym od nowego roku akademickiego rozpoczynają studia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved