Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zoran Gajić nie pogra na dwa fronty

Zoran Gajić nie pogra na dwa fronty

Przed interkontynentalnym turniejem "ostatniej szansy" w Tokio, sądzono, że o zagwarantowane jedno miejsce w Pekinie dla Azji, będą walczyć Japończycy, Australijczycy i być może Irańczycy. Ekipa Iranu zawiodła jednak na całej linii.

Jako zwycięzcę turnieju interkontynentalnego wskazywano raczej reprezentację Włoch. Było mało prawdopodobne, aby wygrała w Tokio ekipa azjatycka, co gwarantowałoby dla Azji dwa miejsca w Pekinie. Rzeczywiście, Włosi poradzili sobie ze wszystkimi rywalami i jadą na igrzyska. Jedyne miejsce gwarantowane dla najlepszej drużyny z Azji, zajęli gospodarze turnieju – Japończycy. O ile słabsi niż to bywało w przeszłości Australijczycy, wielkiej tragedii z braku awansu nie robią, o tyle inaczej wygląda sprawa z mającymi wielkie aspiracje siatkarskimi decydentami w Iranie.

Koncepcja Zorana Gajića, zakładająca wprowadzenie reprezentacji Iranu po raz pierwszy do turnieju olimpijskiego, spaliła na panewce. Można powiedzieć, że Gajić całkowicie nie trafił z formą swoich podopiecznych. W Tokio nie byli oni w stanie zaprezentować nawet tych przebłysków dobrej gry, jakie pokazali podczas serii kontrolnych meczów z drużyną Serbii w okresie poprzedzającym turniej tokijski.Na reakcję władz irańskiej siatkówki nie trzeba było długo czekać. Wczoraj irański dziennik „Tehran Times” poinformował, że w związku ze słaba postawą drużyny podczas turnieju w Tokio, związek rozwiązuje kontrakt z serbskim szkoleniowcem reprezentacji. Oświadczenie o takiej treści przekazał prezydent irańskiej federacji, Mohammad-Reza Davarzani. – Zoran Gajic trenuje jednocześnie siatkarzy rosyjskiego klubu. Nie chcemy trenera działającego na dwa fronty – jasno stwierdził Davarzani. Przypomnijmy, że Gajić ma kontrakt z wicemistrzami rosyjskiej Superligi – Iskrą Odincowo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved