Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: W Dąbrowie buduje się ciekawy zespół

Magdalena Śliwa: W Dąbrowie buduje się ciekawy zespół

fot. archiwum

W MKS-ie Dąbrowa Górnicza będę tylko grała. Myślę, że tak będzie korzystniej - mówi Magdalena Śliwa, która podpisała roczny kontrakt z piątym zespołem ekstraklasy.

W dwóch poprzednich sezonach najlepsza rozgrywająca mistrzostw Europy 2003 roku była w Wiśle Kraków również II trenerem.

 

Na razie Magdalena Śliwa odpoczywa nad polskim morzem w okolicach Kołobrzegu. 

Wakacje nad Bałtykiem – to pewna odmiana w spędzaniu urlopu – powiedziała Magdalena Śliwa. Zwykle w tej okolicy byłam na zgrupowaniach. W ostatnich latach odpoczywałam w zupełnie innych miejscach.

 

W zespole MKS Dąbrowa Górnicza zaszły poważne wzmocnienia. W sezonie 2008/09 trenerem siatkarek tego klubu będzie Waldemar Kawka , który rok wcześniej wprowadził zespół do Ligi Siatkówki Kobiet. Beniaminek LSK zakończył sezon na piątym miejscu. Drużynę w rozgrywkach prowadził Wiesław Popik .

 

W Dąbrowie buduje się bardzo ciekawy zespół – powiedziała Magdalena Śliwa. Do klubu przyszły bardzo dobre zawodniczki. Będziemy mogły powalczyć w rozgrywkach.

 

Nowymi siatkarkami MKS zostały: Magdalena Sadowska (29 lat, atakująca, ostatnio niemiecki VfB 91 Suhl), Joanna Staniucha- Szczurek (27 lat, przyjmująca, BKS Aluprof Bielsko Biała), Beata Strządała (32 lata, przyjmująca, BKS Aluprof Bielsko Biała) i Aleksandra Liniarska (27 lat, środkowa, Pałac Bydgoszcz).

 

Mimo sezonu urlopowego Magdalena Śliwa stara się na bieżąco śledzić wydarzenia w rozgrywkach World Grand Prix.

 

Na pewno martwią porażki polskiego zespołu, ale nie należy wyciągać z nich zbyt pochopnych wniosków – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy. W czołówce rywalizacji nie ma niespodzianek. Brazylia od lat należy do najlepszych zespołów świata. Chiny są mocne. Lista kandydatów do olimpijskiego podium jest długa. Myślę, że na niej można umieścić Polskę. Wszystkie działania trenerów sprowadzają się do tego jak trafić z formą. U nas część zespołu gra, część odpoczywa. Jak to wpłynie na dyspozycję drużyny w Pekinie zobaczymy za kilka tygodni. Wtedy okaże się, koncepcja którego trenera była najlepsza.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved