Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Słowacy jedną nogą w Final Four

LE: Słowacy jedną nogą w Final Four

Słowacja jest o krok od wywalczenia kolejnego awansu do Final Four Ligi Europejskiej. Aby być pewnym dalszych gier, podopieczni Emanuele Zaniniego muszą wygrać jeszcze jeden mecz. To pozwoli nie oglądać się na wyniki rywali.

Męska reprezentacja Słowacji wyraźnie odżyła od momentu, kiedy kadrę objął włoski szkoleniowiec, Emanuele Zanini. Najpierw Słowacy wywalczyli kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, a teraz są na najlepszej drodze, by awansować do Final Four Ligi Europejskiej.

W tegorocznej edycji Ligi Europejskiej Słowacy trafili do „grupy śmierci” z teoretycznie silniejszymi od siebie zespołami Grecji, Holandii i Portugalii oraz debiutująca w rozgrywkach Wielką Brytanią. Już pierwszy turniej rozegrany w Zilinie pokazał, że zwycięstwo w kwalifikacjach do mistrzostw Europy nie było dziełem przypadku. Podopieczni Emanuele Zaniniego w trzech setach z kwitkiem odprawili Brytyjczyków i Greków, by w ostatnim spotkaniu przegrać z Holandią dopiero po tie-breaku.Tydzień później w Neapolis nie było już tak dobrze. Słowacy przegrywają z „Oranjes” i gospodarzami spod Olimpu. Na otarcie łez pozostało wymęczone zwycięstwo nad rozbitą po turnieju interkontynentalnym do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Portugalią i w rezultacie Słowacy spadli na trzecie miejsce w tabeli. Trener Zanini studził rozgrzane apetyty kibiców w kraju, tłumacząc, iż stara się w drużynę wpoić mentalność zwycięzców.

Do Sheffield, gdzie pod nieobecność Holendrów Słowacja miała podreperować punktowy dorobek, Włoch nie wziął ze sobą filarów swojej reprezentacji. W kadrze zabrakło m. in. Martina Sopko, Lukasa Divisa, Frantiska Ogurcaka i Roberta Hupki. Jednak zmiennicy spisali się na medal. Słowacja z kompletem zwycięstw i bez straty seta zdominowała turniej Ligi Europejskiej w Wielkiej Brytanii.

Szczęśliwe ułożenie pozostałych spotkań grupy A, spowodowało, że Słowacy już teoretycznie mogą świętować awans do tegorocznych finałów Ligi Europejskiej. Po trzech turniejach na czele tabeli są Słowacy. Za nimi ze stratą trzech punktów znajdują się Holendrzy, którzy pauzowali w miniony weekend. Taką samą stratę do naszych południowych sąsiadów jak „Pomarańczowi” ma reprezentacja Grecji, ale zarówno ona jak i Słowacy grała we wszystkich turniejach w grupie.

To właśnie pomiędzy tymi zespołami do końca będzie się toczyć sprawa awansu do Final Four. W bardzo komfortowej sytuacji są Słowacy, którym w ostatnim dla nich turnieju eliminacyjnym, do zapewnienia drugiego, premiowanego awansem miejsca w grupie brakuje tylko jednej wygranej. Mogą tu uczynić już w piątek, zwyciężając Portugalczyków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved