Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Katowice: Pierwszy Młodzieżowy Turniej PLUSA

Katowice: Pierwszy Młodzieżowy Turniej PLUSA

Turniej zostanie rozegrany w Katowicach, przy okazji katowickiej edycji Ligii Światowej. Zagrają w nim reprezentacje czterech szkół: ZS nr 10 Bydgoszcz, Gimnazjum nr 5 Wrocław, Gimnazjum nr 1 Sulechów, Gimnazjum nr 4 Legionowo.

W dniach 12-15.06.2008r. w Elblągu odbyła się IV Gimnazjada w sportach zespołowych. Województwo Śląskie w siatkówce dziewcząt reprezentowało Gimnazjum nr 3 z Tychów. Występ ten był podsumowaniem trzech lat wspólnej pracy, sukcesów i porażek. W grupie przegrały jeden mecz z drużyną z Gimnazjum nr 7 z Gdańska, mecz ten i utracone w nim punkty „mieszały” tyszankom do końca turnieju, pomimo że z grupy wyszły z pierwszego miejsca. W meczu o czwórkę przegrały z drużyną Gimnazjum nr 5 z Wrocławia. Tyszanki zagrały bardzo dobrze, zajmując w rezultacie piąte miejsce, jednak pozostał niedosyt, gdyż niewiele brakowało, aby zagrały o medal i uzyskały przepustkę do Pierwszego Młodzieżowego Turnieju PLUSA, który przy okazji meczów Polaków w katowickim Spodku (Liga Światowa), zostanie rozegrany w dniach 3-5 lipca.

Organizatorzy bardzo serio potraktowali młodych sportowców, przygotowali dla nich identyfikatory umożliwiające poruszanie się po całym Spodku, mecze odbywać się będą w grupach systemem każdy z każdym. Mecze eliminacyjne odbędą się na małej hali Spodka, mecz finałowy Turnieju dziewcząt odbędzie się w piątek (4. lipca) na głównym boisku katowickiego Spodka. Ci co tam grali (dziewczyny z Gimnazjum nr 3 miały już tę przyjemność) mogą potwierdzić, że to wielkie przeżycie.Przypominamy, że dziewczyny grają w czwartek i piątek (3-4.07), a chłopcy w piątek i sobotę. Ze względu na weryfikację, która odbędzie się w środę późnym wieczorem, informujemy, że pierwszy mecz rozpocznie się w czwartek o godzinie 10.00, a harmonogram znany będzie dopiero w środę wieczorem po losowaniu. W Spodku doping dla reprezentacji Polski zapewni 10.000 kibiców, ale warto też popatrzeć na naszą młodzież.

źródło: mosm.tychy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved