Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > „Inżynierowie” bez Kulikovskiego

„Inżynierowie” bez Kulikovskiego

Rosyjski przyjmujący Anton Kulikovskiy nie będzie w nowym sezonie bronił barw AZS Politechniki Warszawskiej. Zarząd klubu zdecydował się nie przedłużać z nim kontraktu, a jego miejsce zajmie Ukrainiec Serhiy Kapelus.

Anton Kulikovskiy w ekipie „Inżynierów” występował od października 2006 roku. Był jednym z ulubieńców stołecznej publiczności. W pamięci kibiców na pewno pozostanie jego spontaniczna radość po każdym udanym ataku, zagrywce czy bloku.

Kulikovskiy występował m.in. w rosyjskiej Superlidze. Przed przyjściem do AZS Politechniki Warszawskiej bronił barw izraelskiego Hapoel Qyriat-Ata, z którym zdobył mistrzostwo tego kraju i wywalczył drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Izraela. Na swoim koncie ma także znaczne osiągnięcia w siatkówce plażowej. W 2001 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a dwa lata później w kategorii wiekowej U-23 został mistrzem Europy.

źródło: inf. prasowa