Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Glenn Hoag poprowadzi słoweński ACH Volley Bled

Glenn Hoag poprowadzi słoweński ACH Volley Bled

fot. archiwum

Mistrzowie Słowenii i tegoroczni zdobywcy Ligi Środkowoeuropejskiej MEVZA mają nowego szkoleniowca. Zespół ACH Volley Bled od kilku dni prowadzi znany i ceniony na świecie kanadyjski trener, Glenn Hoag.

Glenn Hoag jeszcze niespełna dwadzieścia pięć lat temu był o krok od zdobycia medalu olimpijskiego na Igrzyskach w Los Angeles. Wówczas Kanadyjczycy zajęli czwarte miejsce. Po zakończonej karierze zawodnika, Hoag został trenerem siatkarskim. Nieprzerwanie od 2004 r. prowadzi reprezentację „Klonowego Liścia”. Jest również ojcem sukcesu paryskiego P.U.C. Volley. Z klubem tym kilkakrotnie sięgał po mistrzostwo Francji, Puchar i Super Puchar Francji. W sezonie 2000/2001 prowadzony przez niego Paris Volley wygrał Ligę Mistrzów.

 

Po kolejnym złotym medalu francuskiej PRO A, Glenn Hoag postanowił zmienić otoczenie. Od nowego sezonu poprowadzi słoweński ACH Volley Bled, który być może w rozgrywkach Ligi Mistrzów zostanie przeciwnikiem Skry Bełchatów lub AZS-u Częstochowa. Jego asystentem będzie dotychczasowy, pierwszy trener ACH Volley Bled, Radovan Gačić . Mistrzowie Słowenii poczynili już pierwsze wzmocnienia. Z AS Cannes Volley-Ball przechodzi reprezentacyjny rozgrywający drużyny Portoryko, Angel Perez .źródło: inf. własna, zurnal24.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved