Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Nysa ma już skład

AZS Nysa ma już skład

Marcin Kozłowski, Paweł Szabelski i Adam Kurian przedłużyli umowy z AZS-em PWSZ Nysa. W kadrze jest wolne miejsce dla przyjmującego. Wiadomo już, że skład tego I-ligowca w zasadzie się nie zmieni.

To dobra wiadomość, gdyż przez sezon zespół się zgrał i to powinno być sporym atutem w walce o ambitny cel. A tradycyjnie jest nim włączenie się do walki o awans. Dlatego trener Janusz Bułkowski tak bardzo zabiegał o tercet: Szabelski, Kozłowski, Kurian. – W Nysie jest fajny zespół, wykonaliśmy sporo dobrej roboty i szkoda by było to tak zostawić – mówi Kurian. – Nie miałem innej konkretnej oferty i dlatego zdecydowałem się zostać. Poza tym będę bronił pracy magisterskiej i to też decydowało.

Choć każdy podejmował decyzję indywidualnie, to się kontaktowaliśmy – przyznaje Szabelski. – Wiemy jak duże znaczenie ma dla zespołu stabilizacja na linii rozgrywający – środkowy – atakujący. Zostajemy w Nysie i po korektach w składzie chcemy znów powalczyć w play offach. Zmiany w kadrze wymuszają odejścia Krzysztofa Makaryka i Marcina Krysia. Tego pierwszego ma zastąpić środkowy II-ligowego AZS-u Zielona Góra Jakub Kowalczyk. Z kolei w miejsce Krysia sprowadzono innego II-ligowca – Kamila Ratajczaka z Sudetów Kamienna Góra. Obaj są „dogadani” z klubem z Nysy i w tym tygodniu mają podpisać kontrakty.Jestem zadowolony, bo szkielet zespołu, i to mocny, został – mówi trener Janusz Bułkowski. – Dołączyli zawodnicy młodzi i chcący coś osiągnąć. Poszukujemy jeszcze przyjmującego, a pierwszy na liście jest Grzegorz Wójtowicz. Trafi do nas jeżeli w Kędzierzynie-Koźlu zostanie Bartosz Kurek. Jeżeli tak się nie stanie, to będziemy szukać innego zawodnika. Akademicy przygotowania rozpoczną na początku sierpnia na własnych obiektach. Następnie wyjadą na 10-dniowy obóz, a serię meczów kontrolnych zainaugurują na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Nowi w zespole

Kamil Ratajczak ma 23 lata i od czterech sezonów występuje na pozycji libero. To syn doskonale znanego w Nysie rozgrywającego – Dariusza.

Jakub Kowalczyk ma 22 lata i 198 cm wzrostu. W minionym sezonie wywalczył sobie pewne miejsce w „szóstce” ekipy z Zielonej Góry i był jej mocnym punktem.

* Marcin Sabat (Nowa Trybuna Opolska)

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved