Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Jan Lagierski

Zmarł Jan Lagierski

W dniu dzisiejszym napłynęła do nas smutna wiadomość ze Śląska. Zmarł wieloletni sędzia, kwalifikator PZPS i działacz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Jan Lagierski.

Jan Lagierski swoją przygodę sędziowską zaczął 35 lat temu. Posiadał klasę państwową, sędziował rozgrywki na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ostatnio pełnił funkcję kwalifikatora PZPS. Przez wiele lat był również członkiem Zarządu oraz Przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Na tę funkcję został ponownie wybrany wiosną tego roku.

Jan był bardzo otwartym człowiekiem, nie tylko na nowe pomysły, ale także ludzi – wspomina przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Wojciech Maroszek. – Był naszym mentorem, ale nie takim, który stara się coś narzucić, raczej starał się wydobyć z nas wszystko, co najlepsze i prowadzić. Był bardzo zaangażowany w siatkówkę, przez lata związany z klubem Azoty Chorzów. Nawet, gdy formalnie nie pełnił tam już żadnej funkcji, to i tak sporo pomagał. Straciliśmy nie tylko wielkiego przyjaciela, ale też nauczyciela i po prostu dobrego człowieka…Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 4 lipca (piątek) o godz. 9:00 w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny (Chorzów-Stary). Kilkaset metrów od hali Azotów, z którą był tak związany…


Z olbrzymim niedowierzaniem, a zarazem i bólem, przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Pana Jana Lagierskiego. Pan Jan od wielu lat związany był z sekcją siatkówki SCS „Sokół” (wcześniej KS „AZOTY”), a także na co dzień współuczestniczył w życiu naszego Klubu.

Aktywny członek „Sokoła”, od kilku kadencji członek Komisji Rewizyjnej Klubu, członek Zarządu Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej SCS „Sokół”, członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, sędzia międzynarodowy. Postać niezwykle ceniona w całym środowisku siatkarskim kraju. Zawsze był uśmiechnięty, życzliwy i pomocny. Takiego Go zapamiętamy.

Żegnaj, Jasiu…

Zarząd S.C.S. „Sokół” Chorzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved