Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Płomień Sosnowiec zagra w PlusLidze

Płomień Sosnowiec zagra w PlusLidze

Tak wynika z wczorajszej decyzji klubu, który potwierdził władzom ligi, że wystartuje w rozgrywkach. Jednak, czy to już koniec kłopotów klubu borykającego się z brakiem środków finansowych? Absolutnie nie!

Rzeczywiście to prawda, że Płomień wysłał do władz PlusLigi pismo, iż wystartuje w nowym sezonie, ale jak pieniędzy nie było, tak… nie ma. – Chcemy zostać w lidze i formalnie zgłaszamy chęć udziału, choć i tak wszystko zależy od tego, czy uda nam się zorganizować budżet na nowy sezon – przedstawia sytuację prezes sosnowieckiej ekipy, Paweł Kaczmarczyk. Klub z Sosnowca – o czym już niejednokrotnie pisano na łamach „Sportu” – ciągle boryka się z kłopotami natury finansowej – potrzebny jest sponsor, który zagwarantuje fundusze na sezon 2008/2009. Już na kwietniowym podsumowaniu sezonu prezes honorowy i właściciel strategicznego sponsora BH Steel, Piotr Hałasik, wyraźnie zaznaczył, że bez kwoty minimum trzech milionów złotych nie można myśleć o wystawieniu pierwszego składu w PLS-ie. – To pozwoliłoby na pozostanie w rejonach ósmego miejsca w tabeli. W przeciwnym razie pierwsza drużyna zostanie wycofana – powiedział pan prezes.

Co ciekawe Płomień ma podpisaną umowę przedwstępną z nowym sponsorem, która ma zapewnić budżet. Ale… Na razie biznesmen zza Oceanu ciągle przesuwa kolejne terminy spotkań, a pieniędzy na koncie nadal nie ma. Obecnie wolę kontynuowania gry w klubie wyraziło dwóch siatkarzy – Rafał Legień i Jakub Łomacz. Ale oni również nie będą czekać w nieskończoność.Jedno jest pewne. Dzisiejsza decyzja powoduje, że Płomień ma kolejne dwa miesiące na wyjście z podbramkowej sytuacji. Szefowie ligi nie mogą zabrać klubowi miejsca w elicie. A termin zgłoszenia zawodników mija dopiero dwa tygodnie przed pierwszym meczem. Nie będzie więc na razie turnieju barażowego o zajęcie w PlusLidze miejsca sosnowiczan. A nieoficjalnie wiemy, że kilka zespołów już zacierało ręce na lipcowy baraż (m.in. Delecta Bydgoszcz i KS Poznań). Czy zdarzy się cud i sosnowiczanie nagle znajdą pieniądze? Już niejednokrotnie tak właśnie się stało. Więc dlaczego ma być teraz inaczej?

*Więcej w Sporcie.

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved