Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Krzywiecki siatkarzem Delecty

Maciej Krzywiecki siatkarzem Delecty

19-letni Maciej Krzywiecki będzie w nadchodzącym sezonie przyjmującym bydgoskiej Delecty. Reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej ma na koncie wicemistrzostwo Europy i piąte miejsce w mistrzostwach świata kadetów.

Krzywiecki, tegoroczny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, był kapitanem reprezentacji kadetów, która przed rokiem w Wiedniu wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy, a następnie w dalekim Meksyku zajęła w światowym czempionacie 5. miejsce za Iranem, Chinami, Francją i Argentyną. Awans do strefy medalowej biało-czerwoni przegrali małymi punktami. Jest wychowankiem GTPS Gorzów, którego kartę wykupił mistrz Polski Skra Bełchatów. W poprzednim sezonie grał również w I lidzie w zespole SMS PZPS. – Macieja z bełchatowskiego klubu wypożyczyliśmy na rok – informuje Janusz Zacniewski, kierownik sekcji Delecty.

Młody siatkarz ma 190 cm wzrostu i występuje na pozycji przyjmującego. W reprezentacji był czołowym zawodnikiem. Bardzo dobrze spisywał się nie tylko w przyjęciu zagrywki, lecz również zdobywał sporo punktów w ataku. Ma o rok starszego brata Konrada, także siatkarza, który rozgrywał w SMS, a w poprzednim sezonie w Orle Międzyrzecz.Wielką przyszłość wróży Maciejowi trener Raul Lozano. Widział go podczas zajęć w Spale i był pod wrażeniem jego dynamiki i podejścia do zajęć. Siatkarz sam chciałby pójść w ślady Sebastiana Świderskiego, który też uczył się siatkarskiego abecadła w gorzowskim klubie.

Być może jeszcze dzisiaj Piotr Sieńko, prezes Delecty sfinalizuje ostatni kontrakt ze środkowym bloku. W ten sposób kadra zespołu, licząca 14 siatkarzy, zostałaby skompletowana.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved