Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zbigniew Krzyżanowski: Wielu rzeczy nie rozumiem

Zbigniew Krzyżanowski: Wielu rzeczy nie rozumiem

- Wielu rzeczy w grze reprezentacji Polski nie rozumiem - mówi trener kadry juniorek Zbigniew Krzyżanowski. - Jeżeli skrzydłowe zdobywają po dwa-trzy punkty, to jest coś nie tak. Zastanawiam się jaki był cel tego wszystkiego.

Jedynie Joanna Kaczor oraz Katarzyna Gajgał starały się dźwigać ciężar gry. To jednak było za mało, żeby pokonać nie tylko silny zespół USA, ale również Tajlandię i Dominikanę. Inne zawodniczki nic nie wnosiły do zespołu – mówi szkoleniowiec.

Zbigniew Krzyżanowski dodał, że tłumaczyć tak fatalną grę i wyniki można tylko ciężkim treningiem w którym są kadrowiczki. – Trener Marco Bonitta ma swój cel i krytykować go będziemy mogli po Pekinie – powiedział. – Na razie niech drużyna spokojnie pracuje. W zespole, który gra w Grand Prix brakuje kilku podstawowych zawodniczek z Małgorzatą Glinką-Mogentale, Marią Liktoras, Anną Podolec, Mariolą Zenik. Czasem wystarczy wyjąć jedno ogniwo z prawidłowo funkcjonującego mechanizmu, żeby przestał on dobrze pracować. Sam Marco Bonitta najlepiej wie co jest złego w zespole. Tak czy inaczej nie poznaję zespołu. Niektóre zawodniczki grają tak jakby z nich uszło powietrze. Wspomniana Maria Liktoras przeszła operację kolana i dopiero w lipcu wznowi treningi.Prowadzona przez Zbigniewa Krzyżanowskiego kadra juniorek przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw Europy. – Tydzień temu zakończyliśmy zgrupowanie, byliśmy w Czechach i graliśmy sparingi – powiedział. – Od 17 do 31 lipca będziemy mieć kolejne zgrupowanie w Kędzierzynie-Koźlu. W sierpniu będziemy trenować w Cetniewie i Sosnowcu. Zagramy też w silnie obsadzonym turnieju w Goleniowie. Szukamy też sparingpartnerek na mecze w Sosnowcu.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved