Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Pod koniec lipca ostatni sprawdzian w Serbii

Pod koniec lipca ostatni sprawdzian w Serbii

Zespoły Kuby, Polski, Rosji i Serbii zagrają od 26 do 29 lipca w turnieju, ostatnim sprawdzianie przed igrzyskami olimpijskimi. Gospodarzem zawodów będą siatkarki Serbii.

Reprezentacji Rosji nie udało się awansować do cyklu zawodów Grand Prix – powiedział trener mistrzyń świata Giovanni Caprara. – Jest to nasz największy problem w przygotowaniach do igrzysk w Pekinie. Mój zespół niedawno wygrał w Memoriale Borysa Jelcyna. Do rozpoczęcia igrzysk pozostało jeszcze czterdzieści dni, w trakcie których musimy grać z maksymalnie silnymi zespołami. Tylko gra z takimi przeciwnikami pozwoli na zbudowanie wysokiej formy.

Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? Na zgrupowanie do Nowogorska został zaproszony brązowy medalista mistrzostw świata z 2006 roku Serbia. Zespołowi temu również nie udało się zakwalifikować do turniejów Grand Prix. Serbki przylecą do Moskwy 8 lipca.Z Serbkami rozegramy kilka towarzyskich meczów – powiedział Giovanni Caprara. – 23 lipca udam się do Serbii z rewizytą. Tam od 26 do 29 lipca zagramy w turnieju z udziałem gospodyń, Polski i Kuby. Wszystkie nasze rywalki są pretendentkami do medali w Pekinie. Każda z drużyn ma swój styl gry i jestem bardzo zadowolony, że mój zespół weźmie udział w takim sprawdzianie.

Giovanni Caprara poinformował, że po turnieju w Serbii sborna nie wróci już do Rosji. Z Belgradu odleci do Pekinu, dokąd przybędzie 2 sierpnia. Polskie siatkarki wrócą z Belgradu do Warszawy, skąd odlecą do Pekinu czarterem.

W poniedziałek polski zespół odleci na ostatni swój turniej WGP, którego gospodarzem będzie Tajwan. Po powrocie z Azji kadra w składzie 16-osobowym spotka się na zgrupowaniu w Szczyrku. Niektóre zawodniczki po ostatnim turnieju GP otrzymają trochę odpoczynku.

źródło: lsk.net.pl, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved