Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piąte wzmocnienie Farta Kielce

Piąte wzmocnienie Farta Kielce

fot. archiwum

Znów "kędzierzyńskim" śladem podążyli kieleccy działacze pozyskując nowego atakującego dla mierzącego w nowym sezonie w awans do I ligi Farta Kielce. Trzyletnią umowę z kieleckim klubem podpisał Mateusz Zarankiewicz.

To trzeci – po przyjmującym Jakubie Procherze i libero Adamie Swaczynie (choć ten oficjalnie podpisu na kontrakcie na trzy lata jeszcze nie złożył, jest na zgrupowaniu kadry w Wiśle) – w Farcie zawodnik z Kędzierzyna. Ma 197 cm wzrostu, a w sierpniu skończy 19 lat. Dlaczego przyszedł do Kielc? – Tworzy się tu młody, ale bardzo perspektywiczny zespół. Jest też bardzo dobry trener [Dariusz Daszkiewicz – przyp. red.], którego wymaganiom będę chciał sprostać – mówi nowy zawodnik.

 

Zaczynał od… pływania, próbował też swoich sił w koszykówce, co zaowocowało nawet pobytem na zgrupowaniu kadry. Ostatecznie postawił jednak na siatkówkę. Jest wychowankiem Azymka Zdzieszowice, a ostatnie trzy sezony spędził w MMKS-ie Kędzierzyn-Koźle. W każdym z nich był z zespołem blisko awansu do II ligi – przy trzeciej próbie zabrakło jedynie dwóch setów. Większe sukcesy świętował w rozgrywkach młodzieżowych – w 2006 roku (razem ze Swaczyną) zdobył w Częstochowie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów i na własnych obiektach srebrny w kategorii juniorów. Kieleckich działaczy przekonał do siebie na testach pod koniec maja. Z tego "zaciągu" był także 21-letni nowy środkowy Farta Miłosz Zniszczoł z Raciborza.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved