Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Panie po raz pierwszy w Płocku

Panie po raz pierwszy w Płocku

11 duetów z czterech powiatów wystartowało w pierwszym w historii Płocka żeńskim turnieju siatkówki plażowej nad zalewem Sobótka. Po siedmiu godzinach walki wygrały płocczanki Ola Komadowska i Ilona Frontczak.

W niedzielę w zawodach, przygotowanych przez Volley Płock pod patronatem „Życia Płocka”, zagrały siatkarki z Płocka, Warszawy, Górzna (kujawsko-pomorskie) i Orkana Lelice (pow. sierpecki). Na piasku Sobótki zagrało m.in. kilka dwójek młodziczek z Volley, które tak udanie wystąpiły w pierwszym roku działalności klubu w rozgrywkach halowych na Mazowszu. Na piasku dziewczęta prowadzi Dariusz Lewicki.

W niedzielę na Sobótce było gorąco, ale i wietrznie, co utrudnia grę. W takich warunkach widać technikę. 11 dwójek rywalizowało systemem brazylijskim, w którym odpada się po dwóch porażkach. Siatkarki są głodne gry więc ustalono, że wszystkie mecze będą się toczyć do dwóch wygranych setów do zdobycia 21 punktów, a ewentualny trzeci – do 15. To sprawiło, że najlepsze dwójki musiały wykazać się żelazną kondycją, a cała impreza trwała… aż siedem godzin!Już w pierwszej rundzie zobaczyliśmy fantastyczny pojedynek w wykonaniu młodych płocczanek z klubu Volley – Weroniki Izmajłowicz i Marleny Mokrzanowskiej, które zmierzyły się ze świetną dwójka z Plasu Warszawa. Płocczanki, zawzięcie trenujące popołudniami na Sobótce, wygrały pierwszego seta, uległy w drugim i także minimalnie w pasjonującej końcówce tie-breaka.

Były tak zmęczone tym pojedynkiem, rozmyślaniem o straconej szansie, że w kolejnym meczu uległy dwójce dziewcząt z Orkana Lelice i załamane musiały pożegnać się z turniejem. Ale nie mają się czym martwić, w opinii obserwatorów grają naprawdę dobrze, pecha powetują sobie już w następnych zawodach!

Bardzo dobrze w eliminacjach prezentował się kolejny duet Volley – trzecia dwójka na Mazowszu Agata Lewicka i Andżelika Sadurska. Bez kłopotu doszły do półfinału, podobnie jak doświadczone płocczanki Ola Komadowska i Ilona Frontczak. W pierwszym półfinale Lewicka-Sadurska uległy jednak minimalnie 1:2 rywalkom z Warszawy. Natomiast Komadowska-Frontczak nie dały szans koleżankom, czyli Iwonie Milczrek i Małgorzacie Borkowskiej, które były już niesamowicie zmęczone. Było to także widać w meczu o trzecią lokatę, gdzie młodzież (Lewicka-Sadurska) okazała się lepsza od rutyny (Milczarek-Borkowska).

W ścisłym finale po raz kolejny klasę pokazały Komadowska i Frontczak, wygrały mecz bez straty seta i triumfowały zasłużenie w całym, udanym turnieju.

źródło: Życie Płocka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved