Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ogrom pracy w RCS

Ogrom pracy w RCS

fot. archiwum

Dla działaczy RCS rozpoczął się najważniejszy okres planowania pracy na nadchodzący sezon. Okazuje się, że w RCS prawdopodobnie zajdą wręcz rewolucyjne zmiany kadrowe. Odnosi się to zarówno do kadry szkoleniowej, jak i zawodników reprezentujących klub.

Najważniejszą roszadą jest obsada ławki trenerskiej drugoligowej drużyny. Jak nam powiedział prezes RCS Janusz Stańczuk , w sezonie 2008/09 za wyniki zespołu prawdopodobnie będzie odpowiadał Jacek Skrok . Uznany szkoleniowiec z końcem czerwca zakończył współpracę z Jadarem Radom, w którym pełnił funkcję dyrektora klubu. Były siatkarz Czarnych Radom, a następnie szkoleniowiec męskich i żeńskich zespołów w Polsce jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia radomskiej drużyny. Trener Skrok ma zastąpić na tym stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Arkadiusza Sawiczyńskiego , który doprowadził zespół do piątego miejsca w minionych rozgrywkach.

 

Sądzę, że trener Skrok podejmie się pracy z pierwszym zespołem. Co prawda jeszcze nie podpisaliśmy żadnej umowy, jednak myślę, że to tylko kwestia czasu. Dotychczasowy trener również dostanie od nas ofertę pracy. Mam koncepcję, żeby wszyscy, którym leży na sercu dobro radomskiej siatkówki, zwłaszcza młodzieżowej, znaleźli swoje miejsce w RCS. Mam tu na myśli nie tylko trenera Sawiczyńskiego, ale także choćby Wojciecha Stępnia. Niewykluczone, że były już trener Jadaru Sport również będzie u nas pracował – powiedział "Gazecie" prezes Stańczuk. 

Zmiana na stanowisku opiekuna drugoligowego zespołu to niejedyna nowość. Wiele wskazuje na to, że kadrę pierwszego zespołu zasili co najmniej trzech zawodników, którzy będą stanowić o sile drużyny. Mówi się o powrocie do Radomia znanego z występów w Jadarze Grzegorza Szumielewicza . Na celowniku działaczy jest także dwóch siatkarzy, ostatnio występujących w BBTS Bielsko-Biała. Jednak to, czy nowi gracze zasilą kadrę RCS, zależy od zasobności klubowego portfela. Ewentualne wzmocnienia są potrzebne, choćby z powodu odejścia z klubu podstawowego dotychczas atakującego. Wiadomo, że zespół definitywnie opuści Kamil Gutkowski , który od nowego sezonu będzie siatkarzem pierwszoligowego MKS MOS Będzin.

 

Cały czas szukamy dodatkowych pieniędzy. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogliby wesprzeć naszą działalność. Obecnie mamy w klubie sporo pracy. Z jednej strony szukamy funduszy, z drugiej zatwierdzamy plan przygotowań do sezonu wszystkich grup szkolących się w RCS – oznajmił nam sternik klubu.

 

Już wiadomo, że na początku sierpnia centrum wyśle swoich siatkarzy na co najmniej trzy przedsezonowe zgrupowania. Najmłodsi pojadą na obóz szkoleniowy do Kozienic. Z kolei spora grupa młodzików i kadetów zagości nad polskim morzem. Blisko 40 siatkarzy z tych dwóch grup młodzieżowych będzie trenować w Dziwnówku. Natomiast bazą juniorów i seniorów RCS ma być ośrodek w Kielnarowej na Podkarpaciu.

 

autor tekstu: Radosław Olchowski, Gazeta Wyborcza Radom

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved