Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Brazylia po raz drugi wygrała w Caracas

LŚ, gr. A: Brazylia po raz drugi wygrała w Caracas

Meczem Wenezueli z Brazylią zakończył się trzeci weekend Ligi Światowej. Podobnie jak w pierwszym meczu gospodarze wygrali pierwszego seta, ale cale spotkanie przegrali 1:3.

W miarę trwania spotkania Brazylijczycy poprawiali swoją grę stopniowo „ustawiając” grę pod własne dyktando. Najbardziej widoczne było to w trzecim, wysoko wygranym secie kiedy gospodarze zawiedli zwłaszcza w przyjęciu zagrywki. To pozwoliło gościom na wygraną w każdym z następnych setów po porażce w pierwszej odsłonie.

Pomimo poważnych problemów w ataku i przyjęciu zespół Wenezueli zaprezentował się dużo lepiej w dwóch pierwszych setach, gając niemal punkt za punkt z zespołem Brazylii. Goście zawdzięczają końcowy sukces głównie dobrej dyspozycji w ataku Andersona Rodrigueza oraz Nalberta .

Był to ostatni mecz przed własną publicznością dla ekipy Wenezueli, która we wtorek wyruszy do Tuluzy gdzie zmierzy się z reprezentacją Francji. W tym czasie Brazylijczycy udadzą się do Belgradu na mecze z Serbią.

Wenezuela – Brazylia 1:3

(25:23, 29:31, 13:25, 20:25)

Wenezuela : Valera (3), Diaz (8), Rojas (8), Gomez (23), Marquez (7), Cedeno (6), Silva (l) oraz Luna (3), Mendez (2), Tejeda (2) i Blanco

Brazylia : André Heller (9), Santos (13), Samuel Fuchs (15), Anderson (17), Nalbert (12), Yared (6), Domingos (l) oraz Bruno Rezende, Carbonera i Murilo (2)