Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Krzysztof Rękawek: W zespole są jedynie drobne kontuzje

Krzysztof Rękawek: W zespole są jedynie drobne kontuzje

fot. archiwum

Polskie siatkarki powoli wkraczają w najważniejszy etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Do pierwszego pojedynku w Pekinie pozostało już niewiele czasu. Polki swój pierwszy mecz rozegrają 9 sierpnia.

Dlatego ważne jest, aby teraz żadna z naszych zawodniczek nie doznała poważnej kontuzji, bo lekarze mogą nie zdążyć jej wyleczyć. Lekarz kadry Krzysztof Rękawek uważa, że nasze siatkarki teraz nie mają większych problemów ze zdrowiem. Wypada mieć tylko nadzieję, że tak pozostanie aż do 23 sierpnia, kiedy to zostanie rozegrany mecz finałowy. – Generalnie stan zdrowia dziewczyn jest dobry, są jedynie drobne kontuzje. Mieliśmy troszkę wcześniej problem z Mileną Rosner, która miała uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. W tej chwili już znacznie lepiej, ponieważ mogła już grać. Takie sprawy wychodzą po meczu, ale generalnie można powiedzieć, że stan zdrowia siatkarek jest dobry – relacjonował lekarz kadry doktor Krzysztof Rękawek.

 

We wrocławskiej hali Stulecia po rozegranych spotkaniach niektóre polskie siatkarki robiły sobie okłady z lodu, ale nie wynikało to z powodu jakichkolwiek poważniejszych dolegliwości. – Zawsze po spotkaniu dziewczyny schładzają sobie stawy, jeśli mają drobne dolegliwości. Teraz to była bardziej taka profilaktyka, nawet jeśli nic tam wcześniej nie było, żeby na przykład kolano nie obrzękło . 

Lekarze naszej kadry Krzysztof Rękawek i Marcin Jędrasik robią wszystko, aby nie dopuścić do powstania ewentualnych urazów. – Profilaktyka nasza zależy od tego, co tak naprawdę dolega i jaki jest problem. Jeśli jest potrzeba, to zmieniamy program ćwiczeń. Próbujemy też rozciągać dane mięśnie na siłowni i dobieramy odpowiednie zestawy ćwiczeń. Stosujemy mobilizację różnych stawów, czy kręgosłupa. Mamy wiele możliwości, żeby wspomóc organizm – uważa doktor.

 

Sztab medyczny reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach miał pełne ręce roboty. – Mecz to jest nie tylko wysiłek fizyczny, ale także psychiczny. Po przegranym spotkaniu troszeczkę jest tak, że dziewczyny zmieniają nastawienie, lecz siatkarki rozegrały w karierze wiele spotkań i wiedzą, jak się odpowiednio przygotować. Potrafią rozłożyć odpowiednio siły na dany turniej, lub mecz. Po każdym spotkaniu sprawdzamy stan zdrowia dziewczyn i rozmawiamy z nimi. Na razie jakichś większych problemów to nie mamy – powiedział Krzysztof Rękawek .

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved