Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wypowiedzi po meczu Polska – Japonia

Wypowiedzi po meczu Polska – Japonia

fot. archiwum

- Myślę, że oglądaliśmy dwa różne spotkania, te same zespoły, gra zupełnie różna. Wczoraj Polacy zagrali jedno z najlepszych spotkań jakie od czasu, gdy jestem ich terenrem widziałem. - powiedział Raul Lozano.

Raul Lozano : Myślę, że oglądaliśmy dwa różne spotkania, te same zespoły, jednak gra zupełnie różna. Wczoraj Polacy zagrali jedno z najlepszych spotkań jakie od czasu, gdy jestem ich trenerem widziałem. Myślę, że wygraliśmy dziesięć spotkań z Japonią, jednak dzisiaj przegraliśmy jedenaste. Stało się tak, gdyż japoński zespół zagrał znacznie lepiej niż wczoraj. My powinniśmy zakończyć spotkanie w trzech setach. Jednak nie zrobiliśmy tego, dając Japończykom się rozegrać. Chciałbym pogratulować siatkarzom z Japonii. Musimy bardzo uważnie przyjrzeć się naszej grze. Najważniejsze to popełniać jak najmniej błędów.

 

Krzysztof Ignaczak : Po przegranym spotkaniu nie jesteśmy zbyt szczęśliwi. Wczoraj zagraliśmy świetnie, a dzisiaj przegraliśmy. Nie wiem dlaczego. Powinniśmy przeanalizować naszą grę z trenerem. Moim zdaniem Japończycy zagrali dzisiaj zupełnie inaczej, bardzo dobrze w obronie, w bloku dzięki czemu mieli więcej okazji na zdobycie punktów. W piątym secie Koshikawa miał bardzo dobrą serię zagrywek. Teraz myślę o tym, by wygrać dwa spotkania z Japonią u nas w Polsce. Musimy je wygrać, ponieważ chcemy zagrać w finale Ligi Światowej. 

Tatsuya Ueta (trener Japonii) : Wczoraj coś złego działo się z naszą motywacją, jednak dzisiaj było to bardzo ważne spotkanie i do meczu przystąpiliśmy z bardzo pozytywnym nastawieniem. Nasz odbiór nie był aż taki dobry, jednak obrona zagrała dzisiaj świetnie, graliśmy bardzo dobrze blokiem. Doskonale wiemy, że by wygrywać trzeba grać agresywną zagrywką. Dzisiejsze zwycięstwo było dla nas bardzo ważne.

 

Masaji Ogino (kapitan Japonii): Dzisiaj walczyliśmy bardzo wytrwale. Nasze pierwsze ataki nie były za dobre, jednak w końcu zaczęły być skuteczne. Także odbiór zagrywki szedł nam dzisiaj dobrze, dzięki czemu mogliśmy dobrze zagrać w ataku. W piątym secie punkty zdobyte z zagrywki przez Koshikawe były bardzo znaczące.

 

Yu Koshikawa : Wczoraj zagraliśmy strasznie, jednak dzisiaj weszliśmy na boisko, a w naszej głowie była tylko jedna myśl – wygrać to spotkanie. Będziemy nadal grać w Lidze Światowej z nastawieniem, by walczyć do samego końca. W poniedziałek mam 24 urodziny, o których zupełnie zapomniałem, do czasu gdy nie zobaczyłem plakatów przygotowanych przez fanów.

 

Takahiro Yamamoto : Jestem bardzo szczęśliwy, że Shimizu zdobył ostatni punkt. Szczerze powiem, ale jestem wykończony, że Shimizu zagrał tak świetnie i spełnił moje oczekiwania. Pokażemy siłę męskiej reprezentacji Japonii zdobywając medal na Igrzyskach.

 

Yusuke Ishijima : Nasze wczorajsze przygotowanie nie było zadowalające. Dzisiaj podczas meczu dałem z siebie wszystko. Mieliśmy tylko dwa tygodnie na przygotowanie się do tej Ligi Światowej, staraliśmy się być w jak najlepszej kondycji.

 

Katsutoshi Tsumagari : Wczoraj nie mogliśmy zagrać dobrego spotkania, dzisiaj nam się to udało. Zgodnie z instrukcjami trenera zmieniłem sposób przyjęcia i to był jeden z głównych powodów zwycięstwa. W piątym secie Koshikawa zaserwował dobrze, jednak nie wykorzystaliśmy tego i nie wygraliśmy seta łatwo. Musimy popracować nad naszymi słabymi punktami.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved