Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Urban i Wiatr najlepsze w Szczecinie

Urban i Wiatr najlepsze w Szczecinie

Mistrzynie Polski Katarzyna Urban i Joanna Wiatr wygrały pierwszą eliminację mistrzostw Polski w siatkówce plażowej pokonując w finale parę Brzostek/Sowała. Dziewczyny zmagały się z rywalkami i deszczem.

Obrończynie tytułu ten sezon rozpoczęły spokojnie. Grały dobrze, ale nie potrafiły wygrać. Finał był bardzo interesującym widowiskiem, stojącym na wyrównanym poziomie. Najczęściej dochodziło do krótkich wymian, ale parę akcji poderwało do braw nielicznych kibiców. Dobrze, że choć w ten sposób zawodniczki rozgrzewały publiczność, bo pogoda naprawdę była paskudna. – Trudno siatkarkom dogodzić. Upał źle, deszcz źle. Trzeba się przyzwyczaić do każdych warunków – śmiała się Kasia Urban.

Większość turniejów jest rozgrywana na nadmorskich plażach, gdzie musimy się zmagać z porywistym wiatrem. Ten jest najgorszy – dodaje Agnieszka Wołoszyn. Aga grała w parze z Magdaleną Michoń-Szczytowicz, reprezentuje Łódź, ale to urodzona szczecinianka, mająca za sobą lata gry w Piaście. – Czułam presję „ścian”, ale starałam się jakoś z nią radzić. Do końca zadowolona jednak nie jestem – stwierdziła Wołoszyn. – Cieszę się, że Szczecin w końcu coś zorganizował. To dobrze służy promocji miasta i takich turniejów powinno być więcej.Agnieszka ma w dorobku jeden złoty medal, jej partnerka dwa. Przed rokiem świetnie spisywały się w eliminacjach, bardzo słabo w finale (7. miejsce). – Teraz może być odwrotnie – gorszy początek, świetny koniec – zauważyła szczecinianka. – W Trzebieży nam nie poszło i trochę to nas zdeprymowało, ale już jest lepiej. Za tydzień w Świnoujściu powalczymy o wygraną.

Apetyty na zwycięstwa w turniejach eliminacyjnych MP i w tym finałowym ma kilka par. Coraz mocniej zaczynają dominować młode dziewczyny. Finalistki są w wieku młodzieżowym, czwarte w Szczecinie – Beata Gałek i Daria Paszek jeszcze młodsze. Występami na polskich turniejach zbierają doświadczenie, które później ma zaprocentować w międzynarodowej rywalizacji. Polska ma coraz więcej sukcesów, ale jeszcze nie w seniorach. – Coraz mniej gra doświadczonych zawodniczek, coraz więcej młodych dziewczyn. To w końcu zaprocentuje – ocenia Wołoszyn. – Poziom się podnosi i o wygrane w kraju jest coraz trudniej – twierdzi Wiatr.

Sympatię szczecińskich kibiców wzbudziła najmłodsza para w czwórce półfinalistów – Gałek/Paszek. Miały nawet szanse na trzecie miejsce, ale zabrakło im sił w decydującym spotkaniu. – Czwarta lokata to i tak bardzo duży sukces dla nas – stwierdziła Paszek. – Wyprzedziły nas bardzo dobre pary. Nie miałyśmy sił na końcówkę, ale tego się spodziewałyśmy, bo rozegraliśmy w ostatnim tygodniu ok. 20 spotkań.

Gałek świetnie gra w obronie, Daria coraz skuteczniej przy siatce. To może być trzeci duet w kraju, choć kandydatek jest na pewno więcej. Dwa pierwsze miejsce są raczej zarezerwowane dla najlepszych w Szczecinie. – Nasza para jest bardzo dobra – krótko podsumowała Gałek. A Paszek dodała: – Obronę mamy dosyć mocną, ale jeszcze psujemy za dużo zagrywek. Będziemy atakować najlepsze.

Finał:
Urban/Wiatr - Brzostek/Sowała              2:1
(22:20, 18:21, 15:11)

Mecz o 3. miejsce:
Wołoszyn/Michoń-Szczytowicz - Paszek/Gałek 2:0
(21:17, 21:16)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved