Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Reprezentant Belgii w Padovie

Serie A: Reprezentant Belgii w Padovie

Kolejnego ważnego zawodnika pozyskała włoska drużyna Antonveneta Padova. Roczny kontrakt z tym klubem podpisał Belg Matias Raymaekers. 26-letni środkowy ostatni sezon spędził w drużynie Famigliulo Corigliano.

Tak naprawdę Belg jest zawodnikiem Maceraty, a do drużyny z Padovy został jedynie wypożyczony. Raymaekers do ligi włoskiej trafił w sezonie 2005/2006. Jego pierwszym klubem na półwyspie Apenińskim była Vibo Valentina. Później Belg związał się z Maceratą. Do drużyny z Corigliano trafił również na zasadzie wypożyczenia. Tam był jednym z kluczowych graczy. W ciągu 26 występów w lidze zdobył 146 punktów, co jak na środkowego jest naprawdę dobrym wynikiem. W ciągu wszystkich trzech lat spędzonych w lidze włoskiej Raymaekers zapisał na swoim koncie 74 rozegranych spotkań i 277 zdobytych punktów. Jak na razie Belg jest podstawowym zawodnikiem w reprezentacji swojego kraju. Mierzący 207 cm wzrostu Raymaerkers zadebiutował w rozgrywkach reprezentacyjnych swojego kraju w 1999 roku w meczu przeciwko Finlandii.

Rozpoczynam nową przygodę – mówi nowy zawodnik Padovy. – Drużyna bowiem ma naprawdę poważną, mocną ekipę, która rywalizuje o każde miejsce. Drużyna chce walczyć o wiele więcej, niż w sezonach poprzednich – mówi Belg. – Ma cele, o które walczyć będzie każdy z osobna. Już spotkałem się z trenerem Bagnoli, który przygotował mój program przygotowawczy, na którym bazować będzie moja przyszła postawa w lidze. Przede mną wiele pracy, ale jak na razie jestem entuzjastycznie nastawiony i nie mogę doczekać się początku przygotowań z moją nową drużyną – dodaje Raymaekers.Matias Raymaekers

ur. 11 maja 1982
wzrost: 207 cm
kariera:
2008/09: Antonveneta Padova
2007/08: Famigliulo Corigliano
2006/07: Lube Banca Marche Macerata
2005/06: Tonno Callipo Vibo Valentia
2004/05: Noliko Maaseik

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved