Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dalhausser i Rogers wygrali turniej ConocoPhillips Grand Slam

Dalhausser i Rogers wygrali turniej ConocoPhillips Grand Slam

Amerykańska para Phil Dalhausser i Todd Rogers zwyciężyła w turnieju ConocoPhillips Grand Slam w Stavanger, rozgrywanym z cyklu Swatch FIVB World Tour. Amerykanie pokonali 2:0 parę z Niemiec – Eckermann/Urbatzka.

Amerykanie od początku tegorocznego są w czołówce siatkarskich par plażowych. Podczas turnieju w Berlinie zajęli drugie miejsce, zaś we włoskim Abruzzo i australijskim Adelaide uplasowali się na trzeciej pozycji, zaś tydzień temu w Paryżu stanęli na najwyższym stopniu podium. Są pierwszą od 16 lat parą amerykańską, która wygrała przynajmniej dwa turnieje pod rząd. W 1992 roku udało się to legendarnej ekipie Sinjin Smith/Randy Stoklos.

Finałowy mecz nie należał do łatwych. Rywalami Amerykanów byli, sklasyfikowani w rankingu tego turnieju na 12. miejscu, Niemcy – Jonas Reckermann i Mischa Urbatzka. Można powiedzieć, że o wygranej zadecydował pierwszy set, w którym pary walczyły punkt za punkt aż do stanu 29:27 dla ekipy z USA. To spowodowało, że Niemcy nieco stracili swoją pewność siebie. Dzięki temu rywalom udało się zwyciężyć do 15.

Phil Dalhausser został okrzyknięty najbardziej wszechstronnym zawodnikiem turnieju w Stavanger.

W meczu o 3. miejsce zmierzyły się zespoły z Holandii i Niemiec. Para z Niemiec Brink-Dieckmann Ch. nie miała żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad ekipą Boersma E./Ronnes. Już w pierwszym secie Niemcy od razu wyszli na kilkupunktowe prowadzenia i szybko zakończyli partię wynikiem 21:16. Jeszcze lepiej spisali się w drugim secie, w którym niemal zdeklasowali rywali, wygrywając do 11.

W decydujących o medalach meczach zabrakło tym razem par z Brazylii. Ekipy Franco/Benjamin oraz Harley/Pedro dotarły tylko do drugiej rundy turnieju głównego.

źródło: fivb.org, inf. własna