Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Płomień nadal w martwym punkcie

Płomień nadal w martwym punkcie

Szanse na uratowanie zasłużonego dla polskiej siatkówki klubu z Sosnowca są coraz mniejsze. Mimo, że przedwstępne umowy o sprzedaży i sponsoringu klubu są już podpisane.

Klub wegetuje od zakończenia sezonu. Brak strategicznego sponsora spowodował, że Płomień opuścili już najlepsi zawodnicy – m.in. Michal Masny, Marcin Grygiel i Wojciech Kaźmierczak oraz trener Mirosław Zawieracz. Mimo zapowiedzi i chęci na nic zdały się deklaracje o pomocy, które padały z ust władz miasta. Kuriozalnie brzmi informacja, że jeden z miejskich polityków powoływał się na rozmowę z biznesmenem, który… w tym momencie już nie żył.

Działacze Płomienia znaleźli co prawda inwestora z branży turystycznej, ale do zawarcie finalnej umowy wciąż nie doszło. Chociaż przedwstępne umowy o sprzedaży i sponsoringu klubu są już podpisane. – Termin zawarcia transakcji był już przesuwany bodaj trzy razy. To wszystko powoduje, że trudno być optymistą. Ostateczny termin ustaliliśmy na 30 czerwca – mówi Paweł Kaczmarczyk, prezes klubu.Jeżeli tego dnia przedwstępne umowy staną się wiążące, siatkówka w Sosnowcu zostanie uratowana, a budżet może nawet ulec podwojeniu. – Jeżeli tak będzie, to następnego dnia rozpoczynam poszukiwania trenera i zawodników. Rynek jest już mocno przebrany, ale jestem pewny, że wciąż mamy szansę zbudować skład, który spokojnie powalczy o utrzymanie w lidze – dodaje Kaczmarczyk.

Co jednak, jeżeli sponsor okaże się niepoważny i trzeba będzie realizować czarny scenariusz? – Już wstępnie pytaliśmy, czy możliwa jest sprzedaż miejsca w lidze klubowi z Bydgoszczy – przyznaje z ciężkim sercem Kaczmarczyk. – Wtedy w Sosnowcu zostaliby juniorzy, którzy pewnie graliby w jakiejś niższej lidze – kończy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved