Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Wypowiedzi po meczu Polska – Japonia

LŚ: Wypowiedzi po meczu Polska – Japonia

fot. archiwum

- Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze. Byliśmy zaniepokojeni przed spotkaniem, ponieważ wiedzieliśmy, że Japonia to bardzo dobry zespół - mówił po meczu na konferencji prasowej Sebastian Świderski.

Raul Lozano : Polski zespół zagrał bardzo dobrze, zwłaszcza w ataku. Świetnie zagrał również blok, zawodnicy dobrze spisywali się na zagrywce. W pierwszym secie uzyskaliśmy bardzo dużą przewagę, jednak to nie oznacza, że między zespołami jest duża różnica klas.

 

Sebastian Świderski : Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze. Byliśmy zaniepokojeni przed spotkaniem, ponieważ wiedzieliśmy, że Japonia to bardzo dobry zespół, dodatkowo na ich korzyść przemawiało to, że grali u siebie. Udowodnili swoją wielkość podczas kwalifikacjach olimpijskich, zwłaszcza w meczu z Włochami. Jutro spodziewamy się bardzo trudnego pojedynku, ponieważ Japończycy już lepiej znają nasz styl gry. Jesteśmy gotowi walczyć jutro tak jak walczyliśmy dzisiaj. 

Tatsuya Ueta : Nasz pierwszy mecz na igrzyskach zagramy przeciwko Włochom, więc pomyśleliśmy, że to spotkanie będzie dobrą próbą – graliśmy z drużyną, która dysponuje wysokim blokiem. Dzisiaj grał Fukuzawa oraz Koshikawa. Fukuzawa był niezbyt dobrze przygotowany, jednak musi nabierać doświadczenia.

 

Masaji Ogino: Od niedawna gram z tym zespołem, część zawodników jest kontuzjowanych, dlatego nie mieliśmy okazji dużo trenować i nie przygotowaliśmy się wystarczająco. Było to widać w pierwszym secie. Fukuzawa zagrał dobrze, ale był zbyt nerwowy. Nie byliśmy w stanie zagrać bardziej na luzie. Polacy świetnie blokowali. W ostatnim secie po raz pierwszy w tym meczu zaczęliśmy zdobywać punkty z ataku.

 

Daisuke Usami : Osobiście nie poszło mi dziś najlepiej, zarówno w grze blokiem, jak i na przyjęciu. Trzeci set zagraliśmy dobrze, ale to ja byłem tym, który popełniał błędy. Jutro będę musiał atakować bez obaw.

 

Tatsuya Fukuzawa : Przed meczem rozmawiałem o tym jak atakować przy tak wysokim bloku, jaki ma polski zespół. Jestem najmłodszy w drużynie, chciałem jakoś zaznaczyć swoją obecność. Jutro będę musiał pomyśleć jak atakować skuteczniej.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved