Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Udany finisz Chińczyków

LŚ, gr. D: Udany finisz Chińczyków

Mimo, że w czwartym secie rozegranego dziś meczu grupy D Ligi Światowej, Egipcjanie prowadzili z Chińczykami 18:14, ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali 25:23 i 3:1 w całym meczu.

Obydwie drużyny grały od początku meczu bardzo dobrze, zdobywając pierwsze punkty po szybkich atakach. Na pierwszej przerwie technicznej drużyna Egiptu prowadziła jednym punktem, Yuan Zhi jednak swoim skutecznym atakiem zniwelował tę niewielką przewagę. Pomimo tego, na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili 16:14. Dopiero popisowa gra Biana Hongmina w bloku i ataku dała Chinom pierwsze w tym meczu prowadzenie nad Egiptem. Atak Yuana Zhi zakończył tego seta wynikiem 25:22.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od kapitalnej serii na zagrywce Abd Elnaeima , który walnie przyczynił się do prowadzenia swojej drużyny na pierwszej przerwie technicznej. Jednak Chińczycy popełniali mniej błędów od rywali, co w rezultacie pozwoliło im przejąć kontrolę nad przebiegiem gry i wyjść na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Przy stanie 19:16 trener reprezentacji Egiptu, Zakaria Ahmed , poprosił o czas, ale ta przerwa nie dała żadnego rezultatu. Egzekutorem w chińskiej ekipie okazał się tym razem Cui Jianjun , który wielokrotnie przedzierał się przez blok rywali. W rezultacie Chiny wygrały drugiego seta 25:19.

W trzecim secie Chińczycy zaczęli dobrze, ale trzy zepsute zagrywki spowodowały, że na pierwszą przerwę techniczną zwycięski schodził Egipt. Na drugiej przerwie technicznej Egipt prowadził już pięcioma punktami, co głównie spowodowane było festiwalem błędów w wykonaniu rywala. Egipcjanie utrzymali przewagę i wygrali tę partię 25:20.

W czwartej osłonie meczu Chińczycy wyszli początkowo na prowadzenie, ale nie utrzymali zdobytej przewagi. Przy stanie 11:11 trener reprezentacji Chin, Zhou Jianan , poprosił o czas i dokonał zmian w składzie, ale niewiele to pomogło. Egipt na drugiej przerwie technicznej prowadził 16:12, ale sam też się nie ustrzegł błędów. Dzięki temu Chińczycy doprowadzili do remisu 20:20. Obydwie drużyny szły „łeb w łeb” i dopiero perfekcyjny atak Shena Qionga oraz as w wykonaniu Shi Haironga dały Chinom zwycięstwo.

Chiny – Egipt 3:1

(25:22, 25:19, 20:25, 25:23)

Chiny : Bian Hongmin (10), Yuan Zhi (16), Cui Jianjun (10), Jiao Shuai (2), Yu Dawei (5), Shen Qiong (9), Ren Qi (l) oraz Guo Peng (8), Shi Hairong (4), Jiang Fudong, Sui Shengsheng i Fang Yingchao (2)

Egipt : Abd Elnaeim (17), Ahmed Abdel (5), Abouel (5), Youssef (10), Badawy (9), Shaarawy (5), Al Aydy (l) oraz Ahmed Abdalla (1), Gabal (3), Seif (5) i Abdelkader (4)

Po meczu powiedzieli:

Zakaria Ahmed (trener reprezentacji Egiptu): Wiedzieliśmy jak Chiny zagrały z Japonią. Jednak w dzisiejszym meczu zmienili taktykę, co spowodowało, że nie mogliśmy się do niej dostosować. Tak samo zresztą jak do atmosfery tutaj.

Abouel Hassan Ashraf (kapitan reprezentacji Egiptu): Dzisiaj wieczorem nie zagraliśmy najlepiej, ponieważ byliśmy zmęczeni długim lotem i zmianą strefy czasowej. Hangzhou jest zupełnie inne od miast w Egipcie, co też nam nie ułatwiło aklimatyzacji. Ale oczywiście Chiny zagrały lepiej od nas.

Zhou Jianan (trener reprezentacji Chin): Egipt jest wyróżniającą się drużyną w afrykańskiej siatkówce. Dlatego bardzo się na ten mecz przygotowywaliśmy, zwłaszcza jeżeli chodzi o obronę. Udało nam się w rezultacie zredukować liczbę popełnianych błędów. Jestem zadowolony z gry blokiem, jaką pokazała moja drużyna w drugiej części meczu, ale nadal są problemy ze współpracą i techniką gry.

Shen Qiong (kapitan reprezentacji Chin): Zagraliśmy dzisiaj na swoim normalnym poziomie. Chiny i Egipt są to drużyny porównywalne. Egipt ma jednak więcej doświadczenia jeżeli chodzi o granie dużych imprez niż my. W trzecim secie zagraliśmy zbyt niecierpliwie i popełniliśmy sporo błędów. Jednak w ostatnim secie potrafiliśmy wykorzystać okazję do wygrania meczu.