Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > 140 zwycięstw zespołu Jose Roberto Guimarãesa

140 zwycięstw zespołu Jose Roberto Guimarãesa

Piątkowe zwycięstwo 3:0 nad ekipą Kazachstanu (w ramach World Grand Prix), było 140 triumfem Brazylijek pod wodzą znakomitego szkoleniowca, Jose Roberto Guimarãesa. Brazylijski trener dokonał tego niesamowitego wyczynu ze swoimi podopiecznymi w niespełna pięć lat.

Jose Roberto Guimarães został oficjalnie trenerem żeńskiej reprezentacji Brazylii w sierpniu 2003 roku. Usłana sukcesami droga jego i jego podopiecznych, zaczęła się już w niecałe trzy tygodnie od powołania go na stanowisko. Pierwszy sukces międzynarodowy święcił z drużyną Brazylii na mistrzostwach Ameryki Południowej w tym samym roku (Bogota, Kolumbia), gdy po finałowym meczu z Argentyną, wygranym 3:0, Brazylijki zostały mistrzyniami kontynentu.

Od tamtego czasu, do wczorajszego meczu z Kazachstanem, Jose Roberto Guimarães poprowadził drużynę Brazylii w 159 meczach, odnosząc 140 zwycięstw (dzisiaj w Wietnamie Brazylijki w swoim 160 meczu pod wodzą Guimarãesa pokonały Turcję 3:0 – to już 141 zwycięstwo znakomitego trenera).W tym roku mija 39 lat od pierwszych kroków Jose Roberto Guimarãesa w siatkówce. Najpierw przez 21 lat był zawodnikiem – znakomitym zawodnikiem, rozgrywającym – który przez fachowców wymieniany jest w gronie czterech, pięciu najlepszych rozgrywających w histori brazylijskiej siatkówki, między innymi u boku słynnego Bernardo Rezende). Po zakończeniu kariery zawodniczej ze znakomitymi rezultatami kontynuuje przygodę siatkarską jako trener.

Po wczorajszym sukcesie nad Kazachstanem, Jose Roberto Guimarães promieniał z radości, ale podkreślał jednocześnie, że konfrontacja z tym zespołem podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wcale nie musi wyglądać podobnie do tego, pewnie wygranego meczu. Szczególnie brazylijski trener chwalił dwie czołowe reprezentantki Kazachstanu – Yelenę Pavlovą i Oxanę Mikholap. – To wspaniałe zawodniczki i potrafią przy tym zmobilizować do gry swoje koleżanki. Jeżeli uda im sie to samo w Pekinie, to drużyna Kazachstanu może zagrać z olbrzymim zaangażowaniem, na które ten zespół w decydujących chwilach zawsze stać – twierdzi Guimarães.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved