Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Polki uległy Dominikanie

WGP: Polki uległy Dominikanie

Nadal bez zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach World Grand Prix pozostaje reprezentacja Polski. Dzisiaj nasze siatkarki uległy we Wrocławiu Dominikanie 1:3.

Pierwsze spotkanie Polek rozgrywane przed własną publicznością poprzedziła chwila ciszy poświęcona pamięci śp. Agaty Mróz-Olszewskiej. Pod dachem Hali Stulecia we Wrocławiu zawisła reprezentacyjna koszulka z nr 9, z którym grała Agata.

Od początku seta zarysowała się lekka przewaga Dominikanek w elemencie przyjęcia zagrywki. Nasze przeciwniczki celowały piłkę w kierunku Joanny Frąckowiak, która miała spore problemy z ich przyjęciem i dokładnym dograniem do Katarzyny Skorupy. Zawodniczki z Dominikany bez trudu dostarczały piłkę swojej rozgrywającej i były bardzo skuteczne w ataku, szczególnie ze środka, co dało im prowadzenie na pierwszej przerwie 8:5. Po bloku na Anny Barańskiej przewaga rywalek wzrosła do czterech punktów (10:6), ale Polki nie poddawały się. Znakomite punktowe zagrywki Agnieszki Bednarek i Anny Barańskiej pozwoliły naszemu zespołowi zbliżyć się do przeciwniczek na jedno oczko, a po bloku na Cabral Polki doprowadziły do remisu 14:14. Pięć kolejnych punktów zdobyły jednak Dominikanki i to one po skutecznych kontrach oraz błędach Polek wyszły na prowadzenie 19:14. W międzyczasie na boisku w miejsce Frąckowiak pojawiła się Karolina Ciaszkiewicz. Podopieczne Marco Bonitty po raz kolejny zerwały się do odrabiania strat. Skutecznym atakiem popisała się Bednarek, a po jej kolejnych zagrywkach naszej drużynie ponownie udało się wyrównać (21:21). Końcówka seta należała jednak do rywalek, a jej bohaterką była Bethania De La Cruz, która zdobyła trzy z czterech potrzebnych jej zespołowi punktów, w tym ten ostatni – na 25:22.Drugą odsłonę Polki rozpoczęły z Ciaszkiewicz na przyjęciu. Wyrównany początek tej partii zapowiadał zaciętą walkę. W zespole z Dominikany znowu świetnie funkcjonował środek, w polskiej drużynie punktowały Kaczor, Barańska i Gajgał. Wymiana punkt za punkt trwała do stanu 10:10, wtedy przeciwniczki odskoczyły Polkom na cztery punkty, między innymi dzięki blokom na Ciaszkiewicz i Barańskiej. Przy stanie 12:15 w polu zagrywki pojawiła się jednak Agnieszka Bednarek. Dzięki bardzo dobrym serwom naszej środkowej polskie zawodniczki wyszły na prowadzenie 16:15. Kontrę skuteczną kiwką skończyła Barańska, a Gajgał nie miała problemów z wykorzystaniem przechodzącej piłki. Czas, o który poprosił trener Dominikany, nie przyniósł specjalnych efektów. Od stanu 20:19 punkty zdobywała już tylko nasza drużyna. Dwa ataki skończyła Bednarek, dwa punkty podarowały nam przeciwniczki, a seta sprytnym obiciem rąk przeciwniczkom zakończyła Karolina Ciaszkiewicz.

Na początku trzeciej partii Polki objęły prowadzenie 3:1, ponownie dzięki dobrym zagrywkom Bednarek. Dominikanki szybko jednak doprowadziły do wyrównania, zaś w polskie szeregi ponownie wkradła się niepewność w przyjęciu. Problemy naszej drużyny bezlitośnie wykorzystywały rywalki, które seriami zdobywały punkty. Z bardzo dobrej strony pokazała się A. Vargas, jej ataki z obiegnięcia były nie do zatrzymania. Nasze zawodniczki miały kłopoty z kończeniem swoich akcji, natomiast nie miały ich brylujące w kontrze Millagros Cabral oraz B. De La Cruz. Polki wydawały się zupełnie pogubione, co miało odzwierciedlenie w wyniku – 8:16. Po przerwie podopieczne Bonitty próbowały jeszcze podjąć walkę. Blok Barańskiej zatrzymał atak S. Nunez (12:17), ale w dalszej części seta nasze zawodniczki stać było tylko na grę punkt za punkt. W końcówce kilka nieudanych akcji zanotowała Katarzyna Gajgał, a po jej nieskończonym ataku kontrę dającą zwycięstwo 25:17 wykorzystała Vargas.

Po świetnym otwarciu czwartej partii, kiedy to po skutecznej kontrze Joanny Kaczor polski zespół prowadził 4:1 wydawało się, że nasze zawodniczki złapały drugi oddech. Dominikanki błyskawicznie doprowadziły jednak do wyrównania, a później nie pozwalały Polkom zbudować przewagi. Na skuteczne ataki Gajgał, Frąckowiak i Barańskiej tym samym odpowiadały De La Cruz, Rivera i Cabral. Wymiana punktowa trwała do stanu po 9, wtedy rywalki odskoczyły na dwa punkty, żeby po chwili powiększyć przewagę do czterech punktów (15:11). Polki ponownie nie kończyły ataków, błąd podwójnego odbicia popełniła Barańska, a na blok Dominikanek nadziała się Gajgał. Przeciwniczki podały nam jeszcze rękę, po ich dwóch własnych błędach oraz podwójnym bloku na Cabral udało się polskiemu zespołowi zbliżyć na dwa punkty (14:16). Jednak podopieczne trenera Cruza nie miały w planie zagrać dzisiaj tie-breaka i nie mogły tego zmienić pojedyncze udane akcje Frąckowiak. W końcówce znakomicie zafunkcjonował dominikański blok, który zatrzymał Frąckowiak i Woźniakowską, a w dwóch ostatnich akcjach stanął na drodze Agnieszce Bednarek i Joannie Kaczor, czym przypieczętował zwycięstwo Dominikany w tym secie i w całym meczu.

Polska – Dominikana 1:3

(22:25, 25:19, 17:25, 20:25)

Składy:

Polska: Frąckowiak (9), Gajgał (8), Bednarek (11), Barańska (9), Kaczor (13), Skorupa (1), Sawicka (L) oraz Ciaszkiewicz (1) i Woźniakowska

Dominikana: Vargas (14), Nunez (9), Cabral de la Cruz (9), Echenique (4), Rondon Martinez (14), De La Cruz de Pena (15), Castillo (L) oraz Rivera (6), Del Rosario, Caso i Rodriguez

Statystyki meczowe:

      POLSKA        DOMINIKANA

       razem  |   |   razem
        84   |punkty|   94
        37   | atak |   56
        10   | blok |    3
        5   |serwis|   15
        32   | błąd |   20

Statystyki indywidualne:

      POLSKA         DOMINIKANA

             Punkty:
1. Joanna Kaczor   13 pkt 1. Rondon Martinez  17 pkt
2. Agnieszka Bednarek 11   2. De La Cruz de Pena 15
  Joanna Frąckowiak  9   3. Vargas Valdez   14
  Anna Barańska    9

             Atak:
1. Joanna Kaczor   11 pkt 1. De La Cruz de Pena 13 pkt
2. Joanna Frąckowiak  8   2. Rondon Martinez  10
3. Agnieszka Bednarek 6     Vargas Annerys   10

             Blok:
1. Katarzyna Gajgał  3 pkt 1. Rondon Martinez   6 pkt
2. Agnieszka Bednarek 2   2. Vargas Annerys   4
  Anna Barańska    2   3. Nunez Sidarka    2
  Joanna Kaczor    2

             Serwis:
1. Agnieszka Bednarek 3   1. Echenique Karla   1 pkt
2. Anna Barańska    2     Rondon Martinez   1
                 De La Cruz de Pena 1

Zobacz również:

Wyniki i tabela World Grand Prix siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved