Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Utalentowana młodzież w Warszawie

Utalentowana młodzież w Warszawie

Sparta Warszawa została założona w 2001 roku. W tym roku zespół był bezkonkurencyjny w kraju w kategorii kadetek. Przegrał tylko trzy sety. W finałach wyprzedził bezkonkurencyjną Gedanię Gdańsk oraz inne kluby z dużymi tradycjami.

Najpierw dzięki Stolarce Wołomin, a następnie AZS Politechnice Warszawskiej kibice siatkówki ze stolicy i okolic mają w ostatnich latach kontakt z najlepszymi zespołami kraju. Mogą oglądać czołowych graczy krajowych i zagranicznych. W Arenie Ursynów występowali m.in. Stephane Antiga, Ewgieni Iwanow czy Bjoern Andrae. Po upadku sekcji w Skrze Warszawa stołecznym kibicom siatkówki w wydaniu kobiecym pozostało oglądanie meczów w telewizji lub dalekie wyjazdy.

Być może za sprawą Sparty Warszawa coś się zmieni w najbliższych kilku latach. – Na pewno utalentowanej młodzieży nie brakuje – mówi Hanna Polak, która w klubie jak sama mówi jest od wszystkiego. – Dziewczyny chcą przychodzić na zajęcia i trenować. Szkoleniem zajmuje się m.in. Teofil Czerwiński odkrywca talentów Małgorzaty Glinki i Katarzyny Skowrońskiej. Młode siatkarki bardzo lubią rywalizację i rozgrywki międzyszkolne.Sparta Warszawa została założona w 2001 roku. W tym roku zespół był bezkonkurencyjny w kraju w kategorii kadetek. Przegrał tylko trzy sety. W finałach mistrzostw Polski wyprzedził bezkonkurencyjną Energę Gedanię Gdańsk oraz inne kluby z dużymi tradycjami.

Jest utalentowana młodzież, dobry sztab szkoleniowy, będzie z nami współpracować Maciej Kosmol, ale samymi chęciami daleko nie zajedziemy – mówi Hanna Polak. – Potrzebne są pieniądze. My oczywiście myślimy w przyszłości o ekstraklasie, ale bez odpowiedniego budżetu nie damy rady. Obecnie trenujemy w hali przy ul. Jagiellońskiej. Ośrodek musi na siebie zarobić więc są opłaty komercyjne za wynajmowanie hali.

Sparta ma siedem lat. W tym roku do kadry Polski kadetek powołanie otrzymały Ewelina Polak i Emilia Mucha. – Uważamy, że mamy za sobą pierwszy rok z siedmiu tłustych lat – mówi Hanna Polak. – Naprawdę są warunki do stworzenia dobrej sekcji siatkówki kobiecej w Warszawie. Potrzebna jest jednak pomoc. Sami nie damy rady.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved