Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sinan Tanik: Wiedziałem, że już nie wrócę

Sinan Tanik: Wiedziałem, że już nie wrócę

Sinan Tanik, mimo że opuścił Polskę wciąż pamięta o Olsztynie i fanach, których zostawił. W liście przekazanym redakcji Radia UWM.FM Turek dementuje spekulacje na temat swojego powrotu do ligi tureckiej.

Po zakończeniu sezonu kiedy leciałem do domu wiedziałem już, że do Olsztyna nie wrócę. To było dla mnie trudne. Wyjechać, opuścić miasto, kraj, który tak polubiłem, który ma tak wspaniałych ludzi. Polubiłem Polaków, sposób życia no i oczywiście polską siatkówkę. Ale takie jest życie profesjonalisty. Mam tylko, podkreślam, tylko i wyłącznie, dobre wspomnienia i zdanie o Olsztynie i Polsce. Nawet jeśli opinia publiczna uznała nasz wynik za nieudany w poprzednim sezonie. Myślę, że na wynik złożyło się wiele czynników. Mieliśmy świetnych zawodników, ale nie mięliśmy czasu, żeby trenować przed sezonem, żeby się zgrać, a co za tym idzie – żeby stworzyć zespół. Poza tym – świetni zawodnicy – ale nie mieliśmy okazji, żeby grać równo na wysokim poziomie – przez liczne kontuzje czołowych zawodników. Mogę powiedzieć, że sezon był trochę nieudany w naszym wykonaniu, ale stało się co się stało. Teraz nie ma co się oglądać za siebie. Trzeba patrzeć w przyszłość i starać się poprawić popełnione błędy. Słyszę, że w Olsztynie nadal może być siatkówka na wysokim poziomie. Transfery Józefackiego, Kunnariego gwarantują dobry poziom zespołu. Jednak rywale nie śpią.

Jeśli chodzi o mnie, to jestem teraz w Stambule i Ankarze. Spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi. Regeneruję siły i chcę być gotowy na walkę w nadchodzącym sezonie. Chcę powiedzieć, że mamy nowego trenera reprezentacji. Włoch Fausto Polidori to człowiek, z którym chcę pracować w kadrze. Może być ciekawie z zespołem pod jego wodzą. Muszę się przyznać, że niewiele robię w chwili obecnej. Poza tym muszę zdementować pogłoski o moim transferze do Halkbanku. To nieprawda. Rozmawiam tylko z klubami z ligi greckiej i włoskiej. I to od nich czekam na telefon. Zobaczymy gdzie zagram. Myślę, że wyjaśni się to w najbliższych dniach. Jednak na chwilę obecną sam nie mam pojęcia.Pozdrawiam Sinan

Jak wynika z listu Tanik nie zagra w Halkbanku Ankara jak wcześniej sugerowały media. Prawdopodobny transfer do ligi włoskiej lub greckiej świadczy o wysokich umiejętnościach Turka, które zostały docenione na świecie. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, brak jednego z najbardziej uśmiechniętych zawodników Plusligi w zespole z Olsztyna zrekompensować powinien Fin Olli Kunnari, który prawdopodobnie zajmie miejsce Sinana w zespole z Warmii.

źródło: inf. własna, uwm.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved