Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > MEVZA: Jak w czeskim filmie

MEVZA: Jak w czeskim filmie

Siatkarki SK UP Ołomuniec są aktualnymi wicemistrzyniami Czech. Jako srebrne medalistki mają prawo gry w MEVZA. Mają, ale nie zagrają, bo we wszystko wmieszała się CVF. Sytuacja, żywcem wyjęta jest z czeskiego filmu.

Liga Środkowoeuropejska MEVZA skupia po dwa najlepsze zespoły z Austrii, Czech, Chorwacji, Słowenii, Słowacji i Węgier. Po trzyletniej nieobecności czeskich, żeńskich drużyn w rozgrywkach MEVZA, odżyła nadzieja, że w lidze od przyszłego sezonu zagrają wicemistrzynie Czech, SK UP Ołomuniec. Jednak na przeszkodzie zespołowi z Moraw stanął Czeski Związek Piłki Siatkowej (CVF).

To bardzo krzywdząca decyzja dla mojego zespołu – mówi zaskoczony trener SK UP Ołomuniec, Jiri Teply. Co ciekawe swojej decyzji nie potrafi wytłumaczyć nikt ze związkowej centrali. Wody w usta nabiera Ivan Iro, członek CVF, odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe. Z kolei Sekretarz Generalny, Jan Zizka twierdzi, że decyzja w sprawie nie zgłoszenia siatkarek z Ołomuńca do rozgrywek MEVZA nie leży w jego kompetencji. Dziennikarze udali się więc do prezesa Czeskiej Federacji, Antonina Lebla, który stwierdził, że wyjaśnienia zostały wysłane do klubu, a on nie będzie sprawy komentował. – Żadnego oficjalnego pisma z CVF w tej sprawie nie otrzymaliśmy – mówi prezes SK UP Ołomuniec, Jiri Zemanek.Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi zapewne o pieniądze. – Być może decyzja Antonina Lebla ma podłoże marketingowe – podejrzewa prezes klubu. – W ten sposób mogłyby być złamane postanowienia umów ze sponsorami czeskiej ekstraklasy. Może właśnie dlatego nasz klub nie może zagrać w lidze Środkowoeuropejskiej MEVZA – mówi Zemanek.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved