Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Historyczne zwycięstwo Brytyjczyków

LE: Historyczne zwycięstwo Brytyjczyków

Dzisiaj rozpoczęły się kolejne turnieje w ramach fazy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Do ogromnej niespodzianki doszło w Sheffield, gdzie w grupie A, Wielka Brytania pokonała Portugalię 3:1. W grupie B pewnie wygrali Niemcy i Turcy.

Nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach tegorocznej edycji Ligi Europejskiej są Portugalczycy, którzy sensacyjnie ulegli Wielkiej Brytanii 3:1. Dzisiejsza wygrana podopiecznych Harrego Brookinga przejdzie do historii brytyjskiej siatkówki. Jest to pierwszym triumf siatkarzy z Wysp w tych europejskich rozgrywkach. W meczu na szczycie, Słowacy wzięli rewanż na Grekach za porażkę sprzed tygodnia, wygrywając 3:0. Pierwsze dwa sety nie miały emocji. Dopiero w trzeciej partii walka toczyła się punkt za punkt.

Portugalia – Wielka Brytania 1:3

(27:25, 17:25, 23:25, 22:25)

Słowacja – Grecja 3:0

(25:21, 25:15, 25:23)

Z kolei grupa B walczy w ten weekend w stolicy Turcji, Ankarze. W pierwszym meczu Niemcy w trzech setach pokonali grupową rewelację, Białoruś w trzech setach. W drugim spotkaniu, zgodnie z oczekiwaniami, Turcy 3:1 pokonali reprezentację Austrii.

Białoruś – Niemcy 0:3

(19:25, 21:25, 22:25)

Turcja – Austria 3:1

(22:25, 25:17, 25:15, 25:21)