Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kędzierzyn-Koźle: Zespół budowany z głową

Kędzierzyn-Koźle: Zespół budowany z głową

Aż ośmiu siatkarzy po zakończeniu sezonu pożegnało się z kędzierzyńską ZAKSĄ. Jednak wydaje się, że skład, który na przyszły sezon zmontował prezes Pietrzyk wraz z nowym trenerem Krzysztofem Stelmachem zagwarantuje wyższą lokatę niż w ostatnich latach.

Na uwagę zasługuje na pewno powrót do Kędzierzyna-Koźla po czterech latach Roberta Szczerbaniuka i pozyskanie Dana Lewisa. Mocnym ogniwem powinni być również dwaj Michałowie: Masny i Ruciak, a także czeski atakujący Jakub Novotny i bardzo dobry na libero Marcin Mierzejewski. Czy to wystarczy na walkę o medale. Zobaczymy. Wszak kilka zespołów, w tym oba AZS-y: Częstochowa i Olsztyn, jeszcze nie domknęło składów, a kędzierzynianie z kolei nadal nie wiedzą, czy zagrają z Barkiem Kurkiem czy bez niego. Jakby jednak nie było; dwunastaka budowana jest z głową i na miarę możliwości, bo warto przecież wspomnieć o Dominiku Witczaku, Wojciechu Kaźmierczaku czy Kamilu Kacprzaku.

Krzysztof Stelmach, który po zakończeniu długiej kariery podjął się roli szkoleniowca ZAKSY, ma jasną wizję budowanego zespołu: …chcę, by była to drużyna walczaków. Mamy cel i wszyscy jak jeden do niego dążymy. Jeśli ktoś będzie wybierał inną drogę, to nie w moim zespole – mówił tuż po nominacji. Z nim to prezes konsultował każdy kontrakt i chociaż nie wszystko się udało (transfer Piotra Gruszki do Turcji) kibice powinni być zadowoleni.Dziś można powiedzieć, że na pewno ZAKSA wzmocniła przyjęcie, które było słabym elementem w poprzednim roku. Czy zaważy to na ataku? Michal Masny i Grzegorz Pilarz na rozegraniu powinni zapewnić zespołowi grę kombinacyjną, a co za tym idzie, ułatwić atakującym zdobywanie punktów. Może niektórzy, patrząc na zespół z Kędzierzyna-Koźla, odczuwają brak doświadczonego przyjmującego z mocnym atakiem, szczególne w sytuacji, gdy z drużyną pożegna się Bartosz Kurek, ale włodarze klubu nie przewidują już dalszych zmian i zapewniają, że i w takiej sytuacji ZAKSA sobie poradzi.

* Jacek Żuk (mosto.pl)

źródło: mosto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved