Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Juliana walczy o powrót do zdrowia i wyjazd na IO

Juliana walczy o powrót do zdrowia i wyjazd na IO

Gwiazda brazylijskiej siatkówki plażowej - Juliana Felisberta Silva doznała podczas turnieju w Paryżu kontuzji kolana. Jej występ na Igrzyskach Olimpijskich stoi pod znakiem zapytania, ale zawodniczka nie traci nadziei, że zagra w Pekinie.

Brazylijska Federacja Siatkówki potwierdziła, że 24-letnia zawodniczka doznała kontuzji więzadła krzyżowego prawego kolana podczas turnieju Grand Slam w Paryżu. Najlepszym wyjściem dla siatkarki jest poddanie się operacji w ciągu najbliższych tygodni. Jednak do Igrzysk Olimpijskich pozostało niewiele czasu i Juliana zdecydowała, że podda się innym sposobom leczenia, które pozwolą jej zagrać w Pekinie.

Najlepsza byłaby ingerencja chirurgiczna – mówi dr. Moura z Brazylijskiej Federacji Siatkówki. – Jednak ze względu na zbliżające się Igrzyska Juliana i jej partnerka Larissa są zwolenniczkami innych leczniczych zabiegów. Juliana podda się fizjoterapii oraz wzmacnianiu mięśni co zrównoważy niestabilność jej kolana. Sądzę, że mamy duże szanse, aby nam się uda.Larissa nie ukrywa z kolei, że nie wyobraża sobie zagrać z kimś innym podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jej partnerka Juliana jest już w stanie chodzić bez większych problemów, a podczas treningów będzie nosić specjalny ochraniacz, który zredukuje ból.

Jestem nastawiona optymistycznie. Mam nadzieję i pewność, że uda mi się szybko wrócić do zdrowia – twierdzi Juliana.

Obecnie Juliana i Larissa zajmują 3. miejsce w światowym rankingu par plażowych oraz 1. miejsce wśród par brazylijskich.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved