Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Calisia kompletuje skład

Calisia kompletuje skład

fot. archiwum

Po tym jak trzon zespołu przeniósł się BKS Bielsko-Biała, w kaliskim klubie nie dają za wygraną. Przy Hanki Sawickiej ciągle trwa kompletowanie składu. Pod koniec lipca rozpoczną się pierwsze zgrupowania.

Po prawdziwym trzęsieniu ziemi jakie spotkało zespół z Kalisza po zakończonym sezonie ligowym 2007/2008, zastanawiano się czy uda się odbudować potęgę klubu z Wielkopolski. Z drużyną pożegnał się trener, Igor Prielożny oraz siatkarki, które tworzyły trzon kaliskiego zespołu.

 

Funkcję szkoleniowca zdziesiątkowanej Calisii powierzono dotychczasowemu asystentowi Prielożnego, Mariuszowi Pieczonce , który stara się skompletować skład na nadchodzący sezon. Z powracającej do grona najlepszych, żeńskich ekip, Gwardii Wrocław sprowadzono Ewelinę Toborek , a z zespołu odwiecznych rywalek, Farmutilu Piła ściągnięto grająca na ataku Anitę Chojnacką . – Rozmawiamy z czterema zawodniczkami grającymi na pozycji libero. Potrzebujemy także jeszcze co najmniej jednej przyjmującej oraz środkowej. Do końca czerwca powinniśmy mieć skompletowany skład w 90% – zdradza transferowe plany Mariusz Pieczonka. 

Znana jest już data pierwszego spotkania siatkarek po urlopach. Kaliszanki spotkają się 24 lipca na pierwszym treningu, później wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Zakopanego, a następnie rozegrają turnieje w Szamotułach, Jarocinie, Iławie oraz Gdańsku.

źródło: inf. własna, Super Fakty Kaliskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved