Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sosnowiec: Z nadziejami na cud

Sosnowiec: Z nadziejami na cud

Do końca czerwca pozostał czas by podpisać umowę ze sponsorem i uratować Płomień Sosnowiec… Czyli czasu już praktycznie nie ma. Jest już prawie pewne, że klub zostanie zgłoszony do rozgrywek tylko po to, by odsprzedać później miejsce w lidze.

Serwis sosnowiec.info.pl nieoficjalnie dowiedział się, iż zakupem jest zainteresowana Delecta Bydgoszcz. – Najprawdopodobniej jutro dopełnimy wszelkich formalności związanych z występami w PLS i zgłosimy klub do >>rywalizacji<< – mówi z rezygnacją w głosie prezes sosnowiczan Paweł Kaczmarczyk.

W tej chwili nie dysponujemy nawet wystarczającymi pieniędzmi, by grać w serii B, a co dopiero trzymać na siłę klub w PLS. Ostatni bum na siatkówkę pokazał, iż prezesi potracili głowy – wydawali ogromne pieniądze i teraz muszą oszczędzać, bo nagle sponsorzy doszli do wniosku, że wielomilionowe inwestycje im się nie opłacają. Szkoda, że u nas nie znalazł się nikt, kto by mógł wyłożyć >>marnych<< 2 baniek. Szanse na uratowanie klubu są iluzoryczne – mówi Kaczmarczyk.Większość zawodników już podpisała umowy z nowymi pracodawcami. Bez kontraktu jednak ciągle pozostają: Jakub Łomacz, Rafał Legień, Paweł Piętkiewicz oraz Krzysztof Niedziela. – Na razie z nikim nie rozmawiam. Po prostu nie wiem na czym stoimy, nie będę podpisywał kontraktów bez pieniędzy. Niby miasto przyznało zawodnikom stypendia w wysokości 2,5 tys. złotych, ale co z tego jak nie chce pomóc finansować klubu. Spotkanie z potencjalnymi sponsorami było totalną porażką miejskich włodarzy. Oceniam ich zaangażowanie na zero! – mówi rozgoryczony prezes Płomienia.

Już chyba tylko niepoprawni optymiści wierzą w utrzymanie klubu w elicie. Pozostaje nam czekać do poniedziałku… Z nadziejami na cud.

* Maciej Wasik (sosnowiec.info.pl)

Zobacz również:

Płomień wskazuje na Delectę

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved