Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Bydgoska ALS: Zakończono 9. edycję rozgrywek

Bydgoska ALS: Zakończono 9. edycję rozgrywek

W Bydgoszczy oficjalnie podsumowano 9. edycję Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Po raz pierwszy w tym sezonie startowały także kobiety. Organizatorzy oczekują, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej powodów do zadowolenia.

Na uroczystości, która odbyła się w restauracji „Parkowa”, skupiono się przede wszystkim na podziękowaniach dla osób, dzięki którym bydgoska ALS może zaliczyć sezon do udanych.

Wyróżniono m.in. Jacka Janowskiego – organizatora i koordynatora rozgrywek, Grzegorza Jakubczaka – kierownika ligi i fundatora pucharów oraz pamiątkowych plakietek dla najlepszych zawodników, a także Dariusza Mierzwę, który prowadził stronę internetową ALS.W roku na rok popularność bydgoskiej ALS rośnie. Dziewięć lat temu, w pierwszej edycji startowało zaledwie sześć ekip. W tym roku do rozgrywek zgłosiły się aż 34 zespoły. Uczestników podzielono na trzy ligi – I i II męską oraz I żeńską. Patronat medialny nad rozgrywkami po raz kolejny obejmie Gazeta Pomorska.

Końcowa klasyfikacja 9. edycji ALSM:

1. Hurtostal Bydgoszcz
2. Deja Vu Jeymark
3. Horabik Ubezpieczenia

I ligę opuściły zespoły Fordon City i Nadal Szukamy Sponsora. Sokół Koronowo utrzymał się w I lidze dzięki dwóm wygranym w barażu z trzecim zespołem II ligi.

W II lidze świetnie spisywały się przez cały sezon zespoły Gniewko Gniewkowo i Stachowiak/Wyżyny. Dzięki temu wywalczyły awans do I ligi.

Najlepszym zawodnikiem 9. edycji został Adam Mioduszewski.

Końcowa klasyfikacja 1. edycji ALSK:
1. Orzeł/Jawa Bydgoszcz
2. MUKS Spartakusem Lniano
3. UKS Pałac Młodzieży/Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved