Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rewelacyjni Egipcjanie wygrali turniej Elbląg Cup 2008

Rewelacyjni Egipcjanie wygrali turniej Elbląg Cup 2008

Reprezentanci Afryki zdominowali XI turniej Elbląg Cup 2008. Siatkarze z Egiptu wygrali wszystkie mecze nie tracąc seta. Bardzo dobre piąte miejsce wywalczył gospodarz zawodów, Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg.

Takiej obsady w dotychczasowych dziesięciu turniejach jeszcze nie było. Na boiskach Centrum Sportowo – Biznesowego wystąpiło dziewięć zespołów, w tym dwa z Kazachstanu. W ostatniej chwili dojechała Rosja. Najbardziej utytułowanym uczestnikiem zawodów była drużyna z Egiptu. Jest ona mistrzem Afryki, brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz paraolimpiady w Atenach. Z Europy wystąpili Łotwa, Serbia, Bośnia i Hercegowina (Mistrz Świata), Rosja (młodzieżowy Mistrz świata do lat 23), Polska i gospodarz turnieju IKS Atak Elbląg.

W pierwszej fazie turnieju zespoły walczyły w trzech grupach, po trzy zespoły, systemem każdy z każdym. W grupie A Polska po zwycięstwie nad Kazachstanem II 3:0 przegrała z Bośnią i Hercegowiną 2:3, ale dzięki wygranej Kazachstanu nad Bośnią, Polacy wyszli z pierwszego miejsca w grupie.W grupie B nie miał sobie równych Egipt, który pokonał IKS Atak jak i Kazachstan I po 3:0. W kolejnym meczu elblążanie wygrali gładko z Azjatami 3:0 (15,17,16) i zakwalifikowali się do dalszych gier.

W grupie C najlepsza okazała się Rosja. W spotkaniu o wejście do finału IKS Atak trafił na reprezentację naszego kraju i po bardzo dobrym i ciekawym pojedynku przegrał 1:3 (-18, -24, 17,-22) i w ten sposób znalazł się w strefie drużyn walczących o miejsca 4-6.

Już pierwsza faza turnieju pokazała, że są to zawody na najwyższym poziomie światowym – ocenia Tomasz Woźny, kapitan IKS Atak. – Cieszymy się również z tego, że w tym roku grając w najsilniejszym składzie, dołączyliśmy do najlepszych.

Finałowe pojedynki i walka o miejsca przyniosła kolejne emocje. Rewelacyjny Egipt w finale pokonał Rosję oraz Polskę po 3:0 i zdobył główne trofeum, puchar Prezydenta miasta Elbląg. W meczu o trzecią lokatę Rosja pokonała biało-czerwonych 3:0. Bardzo dobrze grający IKS Atak prowadzony przez trenera Janusza Szarwarka ostatecznie uplasował się na 5. miejscu. Po wygraniu z Bośnią i Hercegowiną 3:0 w meczu o piątą lokatę przegrał z Serbią 2:3

Kolejne mistrzostwa Europy w Elblągu

Tegoroczny turniej obserwował Norweg Torlaf Thorkindsen – prezydent Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej Osób Niepełnosprawnych, który w samych superlatywach wyrażał się o doskonałej organizacji zawodów. Zdradził również informację, że Elbląg wygrał rywalizację z miastami z Serbii i Rosji i we wrześniu przyszłego roku miasto, będzie organizatorem mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn.

Na pewno będzie to ogrom wytężonej pracy i wielu wyrzeczeń, ale jak się tu nie cieszyć – skomentowała wypowiedź Aneta Rękas – Woźna, kierownik IKS Atak Elbląg.

Autor: Jerzy Kuczyński

źródło: Dziennik Elbląski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved