Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Przed meczem Japonia – Polska

LŚ: Przed meczem Japonia – Polska

fot. archiwum

Już 28 czerwca Polska rozegra kolejne spotkanie w ramach Ligi Światowej. Tym razem biało-czerwonym przyjdzie zmierzyć się z reprezentacją Japonii, z którą podopieczni Raula Lozano już nieraz toczyli zacięte boje.

Na szczęście, aby dotrzeć do Tokio, gdzie odbędą się mecze, Polacy nie musieli zbyt długo podróżować. Lot trwał zaledwie trzy godziny. Warunki w hotelu, w którym zamieszkali Polacy są dobre, choć jak przyznał menedżer reprezentacji Polski, Witold Roman : Pokoje są o połowę mniejsze niż w Chinach. Jest to tak zwany "japoński standard” . Od jutra siatkarze zaczynają treningi w hali.

 

Do kadry dołączyli nieobecni w poprzednich spotkaniach z Egiptem i Chinami: Paweł Zagumny , Krzysztof Ignaczak oraz Sebastian Świderki . Nie ma Michała Winiarskiego , który trenuje wraz z kadrą B pod okiem Radosława Panasa w Spale. 

Spotkania Japonii z Polską zaplanowano na sobotę (8.00 czasu polskiego) i niedzielę (9.00). Oba mecze odbędą się w tokijskiej hali Ariake Colosseum. Polacy zagrają z Japonią jeszcze raz, tym razem przed własną publicznością w Łodzi, w 5. kolejce Ligi Światowej. Termin rozgrywania tych spotkań to 11 i 12 lipiec, godzina 20.00.

 

Po dwóch kolejkach Ligi Światowej Polska zajmuje drugie miejsce w grupie, ma na swoim koncie 6 punktów, 2 zwycięstwa i 2 porażki. Japonia jest na ostatnim miejscu, z 5 punktami i zaledwie 1 zwycięstwem. Niespodzianką grupy jest Egipt, który z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki jest liderem grupy D.

 

Japonia z pewnością nie może zaliczyć początku ligi do udanych. Warto zwrócić jednak uwagę na zmiany, które w ostatnim czasie dokonały się w tej drużynie. Trener Tatsuya Ueta zostawił zaledwie jednego zawodnika – Kosuke Tomonagę – z zespołu, który dwa lata temu na mistrzostwach świata 2006 przegrał w Saitamie z Polską 0:3. Postawiono na nowych siatkarzy, którzy jak dotychczas dobrze sobie radzili.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved