Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rusza Simplus Cup 2008

Rusza Simplus Cup 2008

Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet SIMPLUS CUP 2008 to 5 emocjonujących turniejów w miastach północnej Polski. Trasa przedstawia się następująco: Szczecin - Świnoujście – Mrągowo – Olsztyn – Sopot.

Chociaż klimat u nas odmienny od brazylijskiego, to piasku spełniającego surowe wymogi FIVB nie brakuje a niższe temperatury i ścierające się niekiedy masy powietrza – mówiąc wprost silny wiatr – wzbogacają rywalizację sportową o element zmagania się z naturą. Rozgrywki dyscypliny olimpijskiej, z udziałem wysokiej klasy zawodniczek, to widowisko sportowe dużej rangi, ale jednocześnie forma sportowej aktywności dostępnej, choć w bardziej amatorskim wydaniu, plażowiczom, którzy będą stanowić znaczną część kibiców.

Oprócz wspierania sportu uwzględniającego zdobywanie punktów i miejsc na podiach sponsorowi Mistrzostw, firmie Polkomtel, zależy na promowaniu aktywnego wypoczynku dla wszystkich a wakacje są idealnym do tego czasem. Sponsor zapewnia przy okazji liczne rozrywki edukacyjne, szczególnie kierując je do dzieci. Jednym z przykładów jest akcja „Bystrzaki” promująca bezpieczne zachowania w różnych formach aktywności, tym razem związane ze spędzaniem czasu nad wodą. Polski Związek Piłki Siatkowej i Performance Marketing Group – organizatorzy Mistrzostw zadbają z jednej strony o oprawę muzyczną i scenograficzną turniejów a z drugiej czuwać będą nad przestrzeganiem regulaminu Mistrzostw.MP w Siatkówce Plażowej Kobiet SIMPLUS CUP 2008:

Szczecin: 26 - 28 czerwca 2008
Świnoujście: 03 – 05 lipca 2008
Mrągowo: 31 lipca – 02 sierpnia 2008
Olsztyn: 07 - 09 sierpnia 2008
Sopot – finał: 14 - 16 sierpnia 2008

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji Simplus Cup triumfowały młode siatkarki Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. W finałowym spotkaniu wygrały 2:1 z doświadczoną parą Justyna Lademan/Agnieszka Kucypera. W zeszłym roku trzy sety zobaczyliśmy także w meczu o trzecie miejsce, w którym Małgorzata Sobolewska i Iwona Lodzik zwyciężyły z Moniką Brzostek i Karoliną Sowałą.

źródło: Strefa Siatkówki, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved