Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piłkarski impuls Sbornej

Piłkarski impuls Sbornej

fot. archiwum

Siatkarze Rosji dwa razy pokonali w Hawanie Kubę - 3:1 i 3:0 w meczach drugiego weekendu rozgrywek Ligi Światowej. Siemion Połtawski oraz jego koledzy nie ukrywali, że mocnym impulsem do dobrej gry była znakomita postawa ich rodaków w piłkarskich mistrzostwach Europy.

Na oczach blisko 20 tysięcy widzów Rosja na parkiecie w Hawanie nie zostawiła kamienia na kamieniu, zmiatając silną reprezentację Kuby, która jest na dobrej drodze do nawiązania do drugiej połowy lat 90. kiedy to była jedną ze światowych potęg. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Rosja wygrała dwa razy na wyjeździe z Koreą Południową. W porównaniu z tamtymi spotkaniami trener Władimir Alekno dokonał kilku zmian w składzie. Znaleźli się w nim Siemion Połtawski, Aleksander Wołkow oraz Aleksiej Wierbow, którzy w pierwszy weekend odpoczywali.

 

Goście mieli przewagę w każdym elemencie gry. Bezlitośnie wykorzystywali błędy kubańskiej obrony. Po sukcesach na boiskach w Austrii i Szwajcarii, zwycięstwach siatkarzy, rosyjskie media zastanawiają czy aby nowy prezydent kraju nie zaprzedał duszy diabłu. 

Rosyjskiego sportu nie sposób teraz zatrzymać – pisze jeden z najpopularniejszych portali internetowych gazeta.ru. Ale nie będziemy zagłębiać się w metafizykę – dodaje dalej autor. Kubańczycy przegrali zdecydowanie blok, a ich współpraca na parkiecie pozostawiała wiele do życzenia. Działo się tak oczywiście w skutek poczynań Rosjan, a Siemion Połtawski jak za najlepszych swoich lat uderzał piłkę z siłą pneumatycznego młota.

 

Byliśmy dwukrotnie zdecydowanie lepsi – mówi rozgrywający Rosji Wadim Chamuckich . – Mam nadzieję, że podobny styl gry utrzymamy do końca fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. A tak w ogóle to zagraliśmy dzisiaj fantastycznie.

 

Trener Władimir Alekno podkreślił, że dwa zwycięstwa ogromnie cieszą. – Moi podopieczni są w dobrej formie na kilka tygodni przed igrzyskami olimpijskimi – powiedział. – Poza tym cieszy mnie fakt, że zawodnicy doskonale znieśli przeloty – najpierw do Azji, potem powrót do Moskwy i wyprawę do Ameryki. Zmienialiśmy strefy czasowe. W Pekinie będziemy mieli coś podobnego.

 

Trener Alekno dodał, że jest zafascynowany możliwościami i skalą talentu młodych siatkarzy kubańskich. – Gdy zaczną grać w najlepszych ligach świata, to będą niezwyciężeni – powiedział rosyjski szkoleniowiec.

 

Rosyjski zespół chwalili gospodarze. Kapitan Kuby Roberlandy Simon podkreślił, że goście bezlitośnie wykorzystywali ich błędy. – Nie byliśmy w stanie utrzymać rytmu gry, popełniliśmy tonę błędów w przyjęciu – powiedział. – Nasi atakujący byli mało efektywni, to w sumie nas dobiło.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved