Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młode rozgrywające poprowadzą AZS

Młode rozgrywające poprowadzą AZS

Praktycznie przesądzone jest, kto poprowadzi grę Pronaru-Zeto Astwa AZS Białystok w przyszłym sezonie. O miejsce w podstawowej szóstce walczyć będą Anna Manikowska i Lucie Muhlstein. Teraz czas na kolejne transfery.

Klub ekstraklasy pozyskał Annę Manikowską z Farmutilu Piła. 22-letnia dziewczyna ze Złotowa była drugą wystawiającą wicemistrzyń Polski. W zespole o numer jeden konkurować będzie niemal na pewno z Czeszką Lucie Muhlstein.

Na oryginale umowy 24-letnia, mierząca 181 cm, czeska siatkarka jeszcze podpisu nie złożyła. – Z Anią Manikowską podpisaliśmy kontrakt na rok z możliwością przedłużenia. Jeśli chodzi o Muhlstein, tej informacji nie potwierdzam i jej nie zaprzeczam – mówi prezes AZS-u Białystok Antoni Prokop.Jednak nawet oficjalna strona jej dotychczasowego, słowackiego klubu – VK Doprastav Bratysława, zamieściła następujący komunikat: „Naša hrácka Lucie Muhlsteinová v piatok podpísala zmluvu na 1 rok AZS Bialystok v silnej Polskej lige!!!” Tekst zapewne nie wymaga tłumaczenia.

Lucie Muhlstein jest reprezentantką Czech i w pierwszej połowie czerwca, razem ze swoją drużyną, wywalczyła awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy, które odbędą się w… Polsce.

Muhlstein ma na koncie mistrzostwo Czech z Olympem Praga (2004/05) i tytuł najlepszej rozgrywającej ligi czeskiej, gdy występowała we Frýdku Mýstku (2006/07). W minionym sezonie, z Doprastavem Bratysława, wywalczyła brązowy medal mistrzostw Słowacji.

Już wcześniej AZS pozyskał atakującą z Winiar Kalisz Izabelę Żebrowską. Po Manikowskiej i – prawdopodobnie – Muhlstein, czwartą nową zawodniczką drużyny ma zostać Agata Karczmarzewska. Z byłą reprezentantką Polski, która może grać jako przyjmująca i atakująca, AZS negocjuje już dobrych kilka tygodni, jednak bardziej chodzi o szczegóły umowy niż o decyzję na „tak” – ta z obu stron została podjęta.

Piątym, poważnym wzmocnieniem będzie przyjmująca, prawdopodobnie zagraniczna, która nie występowała w polskiej lidze. Trener Dariusz Luks był na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w Opavie. Poza Czeszkami (w tym Muhlstein), grały tam Słowenki, Albanki i Macedonki. Dlatego stawiamy na kolejne wzmocnienie z Czech.

* Autor – Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved