Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Łukaszewska: Wakacje nad Bałtykiem

Marta Łukaszewska: Wakacje nad Bałtykiem

Marta Łukaszewska była w dwóch minionych sezonach pewnym punktem drużyny siatkarek mieleckiej Stali. Siatkarka czuje spory niedosyt po minionym sezonie. I oczekuje na lepsze czasy mieleckiego zespołu.

Ósme miejsce, które wasza drużyna zajęła w minionym sezonem, było adekwatne do możliwości zespołu?

Marta Łukaszewska: Absolutnie nie, powinnyśmy być wyżej. Uważam, że piąte, szóste miejsce było w naszym zasięgu. Dlatego po tym sezonie czujemy z koleżankami z drużyny duży niedosyt. Fakt, po rundzie zasadniczej kilku koleżankom przytrafiły się kontuzje, grałyśmy w osłabieniu, ale mimo to uważam, że stać nas było na wyższą pozycję niż ósma.Co rok Stal ogranicza się tylko do walki o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, zadowala was to?

Mnie osobiście nie i myślę, że podobnie jest z koleżankami. Chcemy grać o coś więcej, ale wiadomo, że najważniejsze jest to, by jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie, a wcale nie jest to takie łatwe, jak się komuś może wydawać. Mam jednak wielką nadzieję, że w przyszłym sezonie powalczymy o coś więcej, że nasze miejsce będzie w górnej połowie tabeli.

Od dwóch lat jest pani w Mielcu, jakie wrażenia?

Bardzo pozytywne. Przede wszystkim są tu wspaniali, oddani drużynie kibice. Atmosfera jest fajna. Przez pierwszy rok aklimatyzowałam się tu, teraz czuję się w Mielcu jak u siebie.

Przyszła pani do Stali ze Skry Bełchatów, drużyny, która została właśnie rozwiązana.

W Bełchatowie olbrzymie pieniądze idą na zespół siatkarzy, więc dla siatkarek już zabrakło. Wiem jednak, że zawodniczki, które tam grały poradzą sobie, niektóre już znalazły nowe drużyny, inne są na etapie poszukiwań.

Jak Marta Łukaszewska spędzi wakacje?

Przede wszystkim to nie mogę się ich już doczekać. Wszystkie w drużynie chcemy od siebie odpocząć, bo cały rok jesteśmy razem. Ja najpierw jadę w swoje rodzinne strony, do mamy i do brata. Później planuję wypad nad Bałtyk, chcę tam zapomnieć o siatkówce, rozgrywkach i tak w ogóle o sporcie. Muszę odpocząć i o tym tylko teraz marzę.

* Rozmawiał Piotr Szpak

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved