Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Marco Bonitta: Niektóre zawodniczki muszą mi coś udowodnić

Marco Bonitta: Niektóre zawodniczki muszą mi coś udowodnić

Mimo że Polki, grające w osłabionym składzie wróciły z pierwszego turnieju z cyklu World Grand Prix bez zwycięstwa, trener Marco Bonitta jest zadowolony z ich postawy.

Jak ocenia Pan turniej we włoskim Alassio?

Marco Bonitta:Zasadniczo jestem zadowolony z naszego występu. Przyszło nam grać przeciwko silnym zespołom takim jak Kuba czy Italia. Nie przez całą długość spotkania, ale przez większą jego część graliśmy na tym samym poziomie co rywalki. Trzeciego dnia zmagań w Alassio nieco zawiedliśmy, również samych siebie. Byliśmy przekonani, że zwyciężymy, ale niestety nie udało nam się tego dokonać. Powodem naszej porażki była bardzo duża liczba błędów, szczególnie w końcówkach setów. Myślę, że problemem była nasza psychika, nastawienie i koncentracja okazały się decydujące. Nie należy nas jednak osądzać zbyt surowo, ponieważ trzeba pamiętać, że dużą część drużyny grającej w Alassio stanowiły zawodniczki młode, bez większego doświadczenia na arenie międzynarodowej. Dlatego powtarzam – ogólnie jestem zadowolony z występu we Włoszech.Te niby niedoświadczone zawodniczki zaprezentowały się jednak nieźle…

Tak, to prawda.Asia Kaczor świetnie zagrała w pierwszym i drugim meczu mimo tego, że pierwszego dnia czuła się nieco zmęczona. Z kolei w dwóch ostatnich spotkaniach z bardzo dobrej strony pokazała się Asia Frąckowiak. Również Kasia Gajgał zagrała na wysokim równym poziomie. Myślę, że te zawodniczki miały mi i sobie coś do udowodnienia – chciały się pokazać z najlepszej strony i dać znać, że ciągle liczą się w walce o Pekin.

*więcej na reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved