Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wielka laba

Wielka laba

Od dziś do końca lipca siatkarki mieleckiej Stali będą miały wolne. Jednym słowem czeka je wielka laba. Pracować za to będą, choć na zmniejszonych obrotach, prezes klubu Marian Grzanka i trener Roman Murdza.

W piątek trener Roman Murdza po raz ostatni spotkał się zespołem na zajęciach. Od dziś drużyna udaje się na zasłużone i długo wyczekiwane urlopy. W piątek wyjaśniła się też sprawa gry w mieleckim klubie Doroty Ściurki, która ostatnio reprezentowała barwy bydgoskiego Centrostalu. – Od dłuższego czasu było głośno o przyjściu Doroty do Mielca. Jednakże dopiero teraz zawodniczka złożyła swój podpis pod stosownym dokumentem i możemy oznajmić wszem i wobec, że jest „nasza”. Przez rok Dorota będzie więc naszą zawodniczką – wyjaśnia Roman Murdza. Nieco wcześniej na grę w Mielcu zdecydowała się i swój podpis na kontrakcje złożyła wychowanka Dziewiątki Łódź, grająca ostatnio w Piaście Szczecin, Anna Związek. Obydwie zawodniczki występować będą na przyjęciu z atakiem.

Potrzebna rozgrywającaW Mielcu cały czas trwają poszukiwania drugiej rozgrywającej, która byłaby zmienniczką Karoliny Olczyk. – Dotychczasowa druga rozgrywająca, Dorota Wilki, idzie na wypożyczenie do innego klubu – wyjaśnia ten stan rzeczy Murdza. – Szukamy więc jeszcze jednej rozgrywającej. Na wypożyczenie pójdzie też Paulina Peret. Chcemy aby zawodniczki te trafiły do klubu, w którym by grały, a nie siedziały na ławie. Jeżeli chodzi o nową rozgrywającą to cały czas się rozglądamy na siatkarskim rynku. Być może już niedługo następczyni Doroty Wilk pojawi się w Mielcu. Na razie nic więcej na ten temat nie mogę powiedzieć.

Będzie obóz

Po powrocie z urlopów siatkarki Stali trenować będą głównie na własnych obiektach. Ale nie tylko. W planie przygotowań do nowego sezonu ligowego jest również obóz w Kielnarowej w ośrodku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ten rozpocznie się 11 lub 18 sierpnia i potrwa dwa tygodnie. – Ośrodek w Kielnarowej jest znakomitym i sprawdzonym miejscem na obozy przygotowawcze. Pojedziemy tam trzeci raz z rzędu. Na razie cieszymy się z urlopów, z chwili wytchnienia – mowi trener. Nie wiadomo gdzie na swoje urlopy udadzą się poszczególne zawodniczki. Trener Murdza zdradził, że wraz z rodzina udaje się na krótki wypoczynek do Chorwacji. Krótki, bo przecież kadra na nowy ligowy sezon nie jest jeszcze w stu procentach skompletowana.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved