Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sowała/Brzostek triumfowały w Police Cup 2008

Sowała/Brzostek triumfowały w Police Cup 2008

To jest jeden z najlepszych turniejów w siatkówce plażowej w Polsce. Bardzo chętnie tu przyjeżdżamy - tak w większości wypowiadały się zawodniczki o turnieju Police Cup 2008 w Trzebieży, który w tym roku stały się międzynarodową imprezą.

Startowała para z Czech i Niemiec. – Jeśli tak o turnieju mówią same zawodniczki to naprawdę cieszy – mówi Waldemar Echaust, główny organizator turnieju. – W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, bo poprawiamy bazę noclegową oraz całą infrastrukturę – zapewnia Echaust.

W turnieju wystartowały 24 pary, w tym najlepsze ekipy w kraju. Po piątkowych grach eliminacyjnych w turnieju głównym pozostało już tylko 16 zespołów. Niestety zabrakło w niej pary z naszego regionu (Stefan/Wojtas – odpadły w eliminacjach). Kibicom pozostało już tylko trzymać kciuki za szczeciniankę Agnieszkę Wołoszyn, która obecnie mieszka w Łodzi oraz za policzankę Annę Białobrzeską, która obecnie reprezentuje Dąbrowę Górniczą.Po całym dniu sobotnich zmagań tylko dwa zespoły nie zaznały smaku porażki: Urban/Wiatr (Tatarek Alfa Team) oraz Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn (Słomczewska Wentylacja Team). Wszyscy typowali, że właśnie te pary spotkają się w finale. Niedzielne zmagania mocno zweryfikowały jednak te stwierdzenie. Obie pary przegrały swój mecz półfinałowy i musiały zadowolić się spotkaniem o 3. miejsce. W małym finale 2:0 lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski, czyli para Urban/Wiatr. – Trochę liczyłyśmy na więcej, ale obecnie są wyrównane zespoły i bardzo często decyduje dyspozycja dnia – tak o trzecim miejscu mówi Katarzyna Urban.

W finale spotkała się młoda para Sowała/Brzostek oraz Stankiewicz/Wrzochol (Nordea Bank). Jak przystało na ostatni mecz w turnieju – emocji nie zabrakło. W pierwszym secie lepsze okazały się bardziej doświadczone zawodniczki – Agnieszka Stankiewicz/Dorota Wrzochol, które wygrały 21:15. W drugiej partii młoda para zrewanżowała się i wygrała 21:17. W trzecim, decydującym secie 15:9 wygrała Karolina Sowała i Monika Brzostek. Puchar dla najlepszej pary wręczył Burmistrz Polic Władysław Diakun.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved