Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta: Pogłoski o moim odejściu są przesadzone

Marco Bonitta: Pogłoski o moim odejściu są przesadzone

- Powiedziałem dziennikarzowi, że kończy mi się kontrakt, ale nie podjąłem definitywnej decyzji, że odchodzę z reprezentacji Polski. Po prostu po zakwalifikowaniu się na igrzyska nie miałem żadnych rozmów na temat przedłużenia współpracy - mówi Marco Bonitta.

Podobno jesienią żegna się pan z reprezentacją Polski?

Marco Bonitta: Skąd taka informacja?!Włoska prasa cytuje pańską wypowiedź: „Po igrzyskach wygasa mój kontrakt z PZPS. Wracam do Włoch, szukam klubu w lidze mężczyzn, który mógłbym poprowadzić. Po Pekinie kończy się pewien cykl. Dziś pracuję z polską młodzieżą dla swoich następców.”

Jest w tym cytacie trochę nieścisłości. Powiedziałem dziennikarzowi, że kończy mi się kontrakt, ale nie podjąłem definitywnej decyzji, że odchodzę z reprezentacji Polski. Po prostu po zakwalifikowaniu się na igrzyska nie miałem z działaczami związku żadnych rozmów na temat przedłużenia współpracy.

A jeśli taka propozycja się pojawi?

Wtedy mogę ją rozważyć. Mówiłem panu o tym kilka tygodni temu w Japonii i sytuacja się nie zmieniła. Jeśli PZPS nie będzie zainteresowany współpracą ze mną, wrócę do Włoch i poszukam ligowego zespołu siatkarzy. Na pewno nie będę na razie prowadził żadnej żeńskiej ekipy.

Mógłby pan zacząć pracę w klubie już jesienią?

Nie. W grę wchodziłoby pewnie zatrudnienie od sezonu 2009/10. Po igrzyskach muszę mieć odpoczynek od siatkówki. Chcę przebywać z rodziną. Ale powtarzam: moja przyszłość na stanowisku selekcjonera biało-czerwonych zależy przede wszystkim od tego, czy dostanę propozycję przedłużenia kontraktu. No i oczywiście myślę teraz tylko o tym, by moja drużyna wypadła jak najlepiej w Pekinie.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved