Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Białoruś zwycięża u siebie

LE: Białoruś zwycięża u siebie

Reprezentacja Białorusi zwycięsko rozpoczęła występ w Lidze Europejskiej. Wczoraj lokalni faworyci pokonali Niemców po bardzo wyrównanym meczu. Dzięki temu objęli prowadzenie w grupie B, po pierwszej kolejce rozgrywek Ligi.

Ostatni dzień turnieju rozpoczął się bardzo interesującym meczem pomiędzy Turcją i Austrią. Turcy prowadzeni przez swojego nowego włoskiego trenera Fausto Polidori, przekonująco weszli do gry. Liderzy zespołu Tocoglu, Guc i Dagci, po raz kolejny zagrali kluczowe role i punktowali na rzecz drużyny Turcji. Zdumiewający powrót na koniec drugiego seta podopiecznych trenera Claudio Cuello sprawił, że gracze uwierzyli w to, że mają jeszcze szansę na zwycięstwo. Niestety to nie przypadek, a dobra gra atakiem i blokiem spowodowała, że zespół z Turcji zakończył spotkanie w czterech setach. Tuż przed drugą kolejką, która rozegrana zostanie w przyszły weekend, Turcy zapewnili sobie drugą pozycję w grupie B.

Drugie spotkanie to długo oczekiwany pojedynek pomiędzy gospodarzami – Białorusinami, a drużyną niemiecką. Zespół prowadzony przez Alexandera Singaevsky wygrał już dwa spotkania, jednak trener przed meczem z Niemcami martwił sie o psychikę swoich młodych podopiecznych. Doskonałe ataki Antanovich i Akulich dały gospodarzom prowadzenie 2:0 w setach. Nie byli jednak w stanie zakończyć spotkania w trzech setach. Niemcy zmobilizowali się i doprowadzili do wyniku 2:2 w setach. Tie – break był pokazem świetnej gry w siatkówkę. Dwa doskonałe ataki Białorusinów rozstrzygnęły spotkanie na ich korzyść.

Bernd Werschek (trener Niemców): Dla mojego zespołu te spotkania są doskonałą szkołą na przyszłość i świetnym doświadczeniem. Zawodnicy w tak trudnych spotkaniach nabierają niezbędnego doświadczenia i umiejętności na przyszłość.

Aleksander Singaevsky (trener Białorusi): Dzisiaj zagraliśmy bardzo ciężki mecz. Koniec końców to moja drużyna pokazała mocny charakter. Czasami popełniliśmy zbyt wiele błędów, ale na końcu dopisało nam szczęście. Niemcy byli bardzo silnym przeciwnikiem.

źródło: cev.lu, inf. własna