Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. C: Porażka Polek na koniec

WGP, gr. C: Porażka Polek na koniec

W ostatnim występie w turnieju World Grand Prix we włoskim Alassio, Polki uległy w tie-breaku reprezentacji Dominikany dotychczas zamykającej tabelę klasyfikacji generalnej.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach Dominikana rozpoczęła od zaprezentowania wysokiego poziomu gry wywierając tym samym presję na reprezentantkach Polski. Rywalki biało-czerwonych swobodnie umieszczały piłkę w polu gry, czego skutkiem była wysoka przewaga, która utrzymywała się aż do drugiej przerwy technicznej, po której Polki rozpoczęły odrabianie strat. Niestety pogoń ta była nieudana, gdyż to zawodniczki z Karaibów cieszyły się ze zwycięstwa 21:25.

Początek kolejnej odsłony ponownie przyniósł doskonała postawę rywalek biało – czerwonych. Zarówno na pierwszą jak i drugą przerwą techniczną schodziły prowadząc, ale reprezentantki Polki nie dawały za wygraną i za każdym razem starały się odrabiać stracone punkty. Gdy na tablicy wyników pojawił się remis 22:22 podopieczne Bonitty odparły zmasowany atak Dominikanek, które z każdą kolejną minutą popełniały coraz to więcej błędów. To właśnie po błędzie ataku rywalek Polki zdobyła 25 punkt i tym samym wyrównały wynik spotkania.

Zmotywowane zwycięstwem w partii drugiej reprezentantki Polski rozpoczęły kolejna odsłonę spotkania od uzyskania prowadzenia oraz pełnej kontroli nad przebiegiem gry. Dominikanki praktycznie nie istniały, aż do momentu, gdy na tablicy pojawił się wynik 21:12. Gdy wydawało się, że Złotka zakończą tą partię bez utraty punktów, musiały odeprzeć zmasowany atak zawodniczek z Karaibów. Set trzeci zakończył się zwycięstwem Polek 25:19.

Praktycznie cały czwarty set obydwa zespoły walczyły punkt za punkt. Gdy Polki uzyskały dwupunktową przewagę (20:18) wydawało się, że odniosą swe pierwsze zwycięstwo w Alassio. Dominikanki szybko wróciły do gry, prezentując doskonały blok oraz zdobywając punkty serwisem przechylając tym samym szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tie-breaka Złotka rozpoczęły od przejęcia inicjatywy i prowadzenia 6:3. Dobra passa nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później Polki sprawiały wrażenie zdekoncentrowanych. Wydawały się być pozbawione tak potrzebnego w finałowym secie „instynktu zabijania”. Dominikanki wykorzystały to bez zawahania, zdobywając m.in. pięć punktów w jednej serii. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że podopieczne Bonitty oddały im wtedy dwa punkty. Kiedy Dominikanki wyszły na prowadzenie 8:12, zdenerwowany trener polek poprosił o czas dla swojej drużyny. Złotkom udało się jeszcze doprowadzić do stanu 10:13, ale dwa następne punkty a zarazem cały mecz padł łupem zawodniczek z Karaibów.

Polska – Dominikana 2:3

(21:25, 25:23, 25:19, 23:25, 11:15

Składy drużyn:

Polska: Frąckowiak (19), Dziękiewicz (9), Sadurek-Mikołajczyk (6), Gajgał (16), Rosner (3), Kaczor (12), Sawicka (libero) oraz Barańska (9), Ciaszkiewicz(2)

Dominikana: Vargas Valdez (17), Nuñez (7), Cabral de la Cruz (12), Echenique (2), Rondon (13), De La Cruz (21), Castillo (libero) oraz Caso Sierra, Rivera (6), Rodriguez (1), Del Rosario (1)

Po meczu powiedzieli:

Kwiek : Jestem zadowolony, ponieważ to nasz pierwszy sukces od dziesięciu dni. Popełniliśmy mnóstwo błędów, tak jak w poprzednich spotkaniach, jednak to duży krok naprzód.

Bonitta: Wróciliśmy do gry. Byłem bardziej zadowolony z wczorajszego spotkania, mimo, że przegraliśmy 1:3. Problemem było to, że nie podeszliśmy odpowiednio do tego meczu.