Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > W. Wspaniały: Wyniki nie mają znaczenia w kontekście IO

W. Wspaniały: Wyniki nie mają znaczenia w kontekście IO

fot. archiwum

- Nie możemy robić tragedii z naszej gry, ani wyciągać daleko idących wniosków - stwierdził były selekcjoner polskiej reprezentacji Waldemar Wspaniały. - Po porażce z Egiptem pisano w mediach, że to koniec świata i kompromitacja.

Reprezentacja Polski w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej spisuje się bardzo przeciętnie. Biało-czerwoni rozegrali jak dotąd trzy pojedynki i ponieśli dwie porażki – z Egiptem oraz z Chinami. Styl gry, jaki prezentują Polacy daleko odbiega od ideału, a kibiców nie uspokaja fakt, że na boisku występują zmiennicy. Powszechnie wiadomo, że jedną szóstką takiego turnieju, jak zbliżające się Igrzyska Olimpijskie nie da się wygrać.

 

Były selekcjoner uważa, że krytyka Polaków jest niepotrzebna. – Po innych wynikach widać, że wszystkie czołowe drużyny przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich, dlatego powtarzam, te wyniki nie mają znaczenia w kontekście Igrzysk Olimpijskich – stwierdził. Waldemar Wspaniały zwraca baczną uwagę na to, że w rozgrywkach Ligi Światowej w naszej reprezentacji obserwujemy zmienników. – U nas nie grała praktycznie cała pierwsza szóstka. Spójrzmy na pierwszą kolejkę Ligi Światowej – wielka Brazylia wystąpiła jedynie bez Giby i bardzo się męczyła z Serbią. To jest tylko i wyłącznie okres przygotowawczy, tak samo dla Polaków, jak i choćby Brazylii. 

Takie tłumaczenia mogłyby być może uspokoić polskich kibiców siatkówki, ale spokoju nie dają inne wyniki naszej reprezentacji. Porażki z takimi "potęgami" jak Czarnogóra, Estonia, czy Egipt (nawet jeśli biało-czerwoni grają rezerwowym składem) nie przystoją po prostu wicemistrzom świata i wbrew pozorom mówią co nieco o formie Orłów Lozano. – Egipt to nie są jacyś frajerzy, oni potrafią grać w siatkówkę. Jest to bardzo dobrze grający zespół. Nie ma w tej chwili w Europie i na świecie słabych drużyn, co widać po wynikach. Na pewno zespół ten odbiega możliwościami od naszego, ale tak już czasami bywa – skomentował wydarzenia z I kolejki Ligi Światowej Wspaniały.

 

Waldemar Wspaniały podkreślił, że gdyby grali nasi podstawowi zawodnicy, nie byłoby większych problemów ze zwycięstwami. – Prawda jest taka, że nie mamy dwunastu bardzo wyrównanych zawodników. Mamy może sześciu, siedmiu świetnych graczy, a reszta jest uzupełnieniem składu. Zresztą tak jest we wszystkich reprezentacjach, chyba za wyjątkiem Brazylii.

 

Autorem tekstu jest Michał Rudnik (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved